Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 8 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powitanie i garść pytań początkującego Z'tkowicza
Autor Wiadomość
Gloow Offline
Moderator
****

Liczba postów: 52
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 3
Post: #1
Powitanie i garść pytań początkującego Z'tkowicza
Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post na tym forum. Modelarstwo kolejowe towarzyszy mi od ładnych 10 lat.
Bawiłem się głównie TT'ką, był krótki epizod z H0. Mniej więcej rok temu musiałem pozbyć się całej kolekcji (zarówno TT jak i H0
- takie figle płata los). Teraz powoli przymierzam się do powrotu do modelarstwa kolejowego i z racji ograniczonej dostępności
powierzchni moje zainteresowanie zwraca się w stronę Z. Zanim zacznę zbierać Z chciałem rozwiać kilka wątpliwości.

Moje pierwsze i najważniejsze chyba pytanie:
- czy lokomotywy w wielkości Z mogą jeździć wolno? Nie chodzi mi o przysłowiowe "liczenie" podkładów,
ale po prostu bardzo nie lubię nienaturalnie szybko jeżdżących po makiecie składów.
- czy jest w naszym kraju inny niż "mójswiatmodeli" sklep mający na stałe w swojej ofercie Z?
- czy jakiś szczęśliwy posiadać zestawu marklina 81564 (z V60) lub 81569 (z BR89) mógłby nakręcić
krótki film pokazujący jak zachowują się te lokomotywy? Czy da się nimi ruszyć powoli bez szarpania,
utrzymywać małą prędkość i przy okazji płynną jazdę. Jak zachowują się te lokomotywy na rozjazdach?
Trochę przydługo wyszło, ale z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
03-03-2014 12:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Powitanie i garść pytań początkującego Z'tkowicza - Gloow - 03-03-2014 12:00



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS