Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 14 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najmniejsze koleje świata
Autor Wiadomość
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.091
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #21
RE: Najmniejsze koleje świata
(30-04-2020 10:12)Jacenty napisał(a):  Z napędem na pewno będę jeszcze kombinował. Co do druku, to co widzisz to SLA drukowane w eaos.pl. Nie chcę reklamować ale jak dotąd to właśnie ich wydruki najlepiej wypadałby pod względem jakości. I co ważne model jest sztywny a po ostatnich poprawkach gdy szerokość przestrzeni w środku spadła do 4mm a grubość ścianki osiągnęła 0,8mm, to myślę, że model będzie nie do zepsucia Smile

Odnośnie malowania, w ten weekend będę robił próbę. Ciągle nie nabawiłem się aerografu więc w użycie idą spraye. Nie wiem jak to wyjdzie bo do tej pory malowałem tylko na jednolity kolor bez użycia taśm maskujących. W weekend chcę pomalować w żółto granatowy szarym dachem. Zabawa będzie z drzwiami bo te są żółte na całej wysokości. W kwestii kalkomanii, to na pewno numer klasy przedziału, napis "PKP" dla malowań z lat 90 i być może główny numer na czole.


Zapowiada się coraz ciekawiej. Jak nie chcesz żeby odchodziła ci z taśmą farba to koniecznie użyj najpierw podkładu.

Co do kolorów to w Zetce pomalowałbym najpierw całość na żółto, potem zamaskował burty i pomalował szarym dach. Następnie zamaskował to co żółte - w tym także pionową taśmą drzwi - nie wiem jakie wyją szerokie w skali T ale są taśmy o szerokości 1mm.

Masz kalki ?
01-05-2020 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Rysio Offline
Admin
*******

Liczba postów: 430
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 5
Post: #22
RE: Najmniejsze koleje świata
(28-04-2020 18:45)Jacenty napisał(a):  Jakiś czas temu pozbyłem się wszystkiego co miałem w zetce gdyż zainteresowała mnie skala T. Nie skończone ale i tak się pochwalę:

Uuu... kochany, to jak na poważnie zabierasz się za T, zrobimy specjalny dział dla ciebie. Shy Tylko daj znać luz
02-05-2020 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 352
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 6
Post: #23
RE: Najmniejsze koleje świata
(30-04-2020 10:12)Jacenty napisał(a):  .........Co do druku, to co widzisz to SLA drukowane w eaos.pl. Nie chcę reklamować ale jak dotąd to właśnie ich wydruki najlepiej wypadałby pod względem jakości...........

Zapomnij o tej firmie jeśli chcesz robić wydruki 3D w skali T. Najlepszą firmą na Polskim rynku pod względem dokładności, szczegółowości jest od kilku lat firma I.J.Paliga.
Wydruki o rozdzielczości 0,16 mikrona. Nie ma do tej pory lepszej, bije wszystkich na głowę, tylko ma jedną wadę. Confused Jest droga luz
03-05-2020 00:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacenty Offline
Znany
**

Liczba postów: 169
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 3
Post: #24
RE: Najmniejsze koleje świata
W weekend miałem pożar na działce i niestety ręka drżała podczas malowania i też taśmy maskujące niezbyt równo położyłem. Fotki zrobione przed tym zanim psiknąłem vallejo gloss. Ten dał w moim odczuciu efekt w pełni przezroczystego gluta więc szybko psiknąłem izopropylem. Niestety w efekcie na 2 składach z 3 pojawił się brzydki biały nalot. O ile na żółtych drzwiach dało to fajny efekt jakby rzeczywistego nierównomiernego wypłowienia żółtego koloru, o tyle niebieski źle na tym wyszedł.
To moje pierwsze w życiu malowanie inne niż jednolitym kolorem więc jestem i tak mile zaskoczony. Przede mną dużo ćwiczeń ale te zostawiam na kolejne prototypy. Dziś odebrałem nowy wydruk. Załączam fotki sprzed tej nieszczęsnej operacji.

[Obrazek: 20200503-115951.jpg] [Obrazek: 20200503-120040.jpg] [Obrazek: 20200503-120132.jpg] [Obrazek: 20200503-123512.jpg] [Obrazek: 20200503-123535.jpg]
(03-05-2020 00:06)Doktorek napisał(a):  Zapomnij o tej firmie jeśli chcesz robić wydruki 3D w skali T. Najlepszą firmą na Polskim rynku pod względem dokładności, szczegółowości jest od kilku lat firma I.J.Paliga.
Wydruki o rozdzielczości 0,16 mikrona. Nie ma do tej pory lepszej, bije wszystkich na głowę, tylko ma jedną wadę. Confused Jest droga luz

Właśnie zapytałem o wycenę tego co drukowałem na razie w eaos.pl. Cena wyszła niezła choć przy finalnym modelu być może do zaakceptowania. Miałeś może do czynienia z wydrukiem multijet fusion? Jak ten materiał się spisuje? Czy jest sztywny? Jaką ma fakturę? SLA w dużej rozdzielczości jest praktycznie gładkie.
04-05-2020 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysio Offline
Admin
*******

Liczba postów: 430
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 5
Post: #25
RE: Najmniejsze koleje świata
(04-05-2020 10:35)Jacenty napisał(a):  .......To moje pierwsze w życiu malowanie inne niż jednolitym kolorem więc jestem i tak mile zaskoczony. Przede mną dużo ćwiczeń ale te zostawiam na kolejne prototypy. Dziś odebrałem nowy wydruk. Załączam fotki sprzed tej nieszczęsnej operacji.

Jak dla mnie bomba Smile Składzik wygląda Bosko best
07-05-2020 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jacenty Offline
Znany
**

Liczba postów: 169
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 3
Post: #26
RE: Najmniejsze koleje świata
Oprócz kibelka jeszcze kilka modeli w uczyniłem. W tym tygodniu będą pierwsze wydruki. Już wiem, że wózki źle zrobiłem ale to się poprawi przy okazji. W chwili obecnej dopieszczałem Bohuna w skali 1:480 i chyba całkiem nieźle wyszedł. Tak naprawdę ocenić będzie można finalny wydruk. W programie do modelowania 3D nir umiałem nanieść żółtego pasa wzdłuż całej budy.

[Obrazek: bohun.png]
09-06-2020 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wątły Offline
Znany
**

Liczba postów: 131
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #27
RE: Najmniejsze koleje świata
Przetłumaczony tekst autora makiety luz
" Ten modelowy układ linii kolejowej przedstawia fikcyjną stację w pobliżu skraju podmiejskiej sieci Melbourne (Australia) około roku 1980.
Jest on wykonany w skali T (1: 450) i wykorzystuje liniowy napęd silnikowy zarówno dla pociągów, jak i samochodów.
To jest mój własny projekt, ale oparty na produkcie komercyjnym IDL Motors (https://www.teenytrains.com). Pociągi są drukowane w 3D
i obejmują wszystkie typy używane w tym czasie.
Układ ma rozmiar 48 "x 17".



11-08-2020 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS