Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabor Z od UMF i FRED
Autor Wiadomość
Ranger Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 8
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #1
Tabor Z od UMF i FRED
W związku z licznymi pytaniami na sąsiednim forum chcę pokazać wam nasze możliwości dot. wykonania modeli taboru jak i infrastruktury stacyjnej itd w skali Z.
Nasza oferta jest bogata w lokomotywy spalinowe jak SM42 czy SM48, parowozy Ty2, Ty4, infrastrukturę kolejową (lampy stacyjne, rogatki, kioski, budki tel itd).

Dotychczas nie było zainteresowania tymi modelami w Z. Na prośbę jednego z kolegów zakładam wątek dot. takich modeli takich modeli w skali Z.

Np. lokomotywa SM42 w formie zestawu dostępnego na zamówienie pozwala na wybudowanie takiego dzieła (dzieło Karola).

[Obrazek: 20141213_154749_HDR_01.jpg]

Nasza pełna oferta znajduje się na www.eaos.pl

W tym wątku piszcie co chcielibyście do skali Z. My odpowiemy co możemy zrobić.

I jeszcze jedna sprawa na koniec. Mamy mały problem z mechanizmami sprzęgów w Z. Czy są dostępne jakieś gotowe mechanizmy albo czy można to wykonać w wagonach jakoś inaczej aby było kompatybilne z produktami seryjnymi. Głównie chodzi nam o to czy są dostępne gdzieś spreżyny (drucik) tak miękkie aby nie wywalało wagonu z torów podczas sprzęgania. Drucik musi być sprężysty i cieniutki.
18-02-2016 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Junior Offline
Znany
**

Liczba postów: 194
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Tabor Z od UMF i FRED
Nie wiem czy bardziej nie opłaca się zastosowanie oryginalnych sprzęgów produkowanych przez firmy i dedykowanych Zetce Undecided
Musimy pobuszować w sieci. Na pewno można kupić luzem. Mielibyście mniej problemów.
18-02-2016 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ranger Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 8
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Tabor Z od UMF i FRED
Taki jest plan. Chcemy wykorzystać gotowe sprzęgi ale czy maja one sprężynkę?
18-02-2016 13:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #4
RE: Tabor Z od UMF i FRED
(18-02-2016 13:03)Ranger napisał(a):  Taki jest plan. Chcemy wykorzystać gotowe sprzęgi ale czy maja one sprężynkę?

Szukaj pod poniższym linkiem. Mają sprężynkę. Moim zdaniem u nas powinny być Markliny lub kompatybilne:
http://www.mke.de/artikel-131-spur_z_ersatzteile.html
18-02-2016 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
winner_xp Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 29
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 3
Post: #5
RE: Tabor Z od UMF i FRED
Cytat:Nie wiem czy bardziej nie opłaca się zastosowanie oryginalnych sprzęgów
Jasne, że przy składaniu loki wykorzystuje się oryginalne sprzęgi. Model na zdjęciu został zrobiony na zamówienie i takie sprzęgi były zamówione. W temacie "lokomotywy z blach" ostatnie zdjęcie SM42 ma przecież oryginalne sprzęgi. W nowej wersji sprzęg jest montowany w bardzo nie typowy dla Marklina sposób, by móc zamontować zgarniacze.
18-02-2016 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wilczeecho Offline
Znany
**

Liczba postów: 107
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 4
Post: #6
RE: Tabor Z od UMF i FRED
Super sprawa musze niestety zadać pytanie które sprowadzi pewnie moje marzenia na ziemie... jakie mniej więcej są to koszta?
18-02-2016 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ranger Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 8
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Tabor Z od UMF i FRED
Zestawy SM42 i SM48 są po 200zł.
18-02-2016 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wilczeecho Offline
Znany
**

Liczba postów: 107
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 4
Post: #8
RE: Tabor Z od UMF i FRED
(18-02-2016 17:40)Ranger napisał(a):  Zestawy SM42 i SM48 są po 200zł.
Dzięki za odpowiedź Smile 200zł to niewielka cena. Mam jeszcze pare pytań. Co wchodzi w skład zestawu? Jak trudny do wykonania jest to zestaw? czy planujecie wersje gotowe?
18-02-2016 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ranger Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 8
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Tabor Z od UMF i FRED
W skład zestawu wchodzi blacha z częściami na cała lokomotywę. Nie a napędu ani elektroniki. Jeśli będzie jakieś zainteresowanie tymi zestawami to tak jak wspominałem w sąsiednim wątku możemy zrobić odlewane części do zestawów.
Cena pójdzie nieco w górę ale będzie łatwiej.

Zestaw dla kogoś kto nie miał nigdy do czynienia z blaszkami alni modelami z papieru może być trudny. Jednak nie musi. Znam przypadku osób które porwały się na te lokomotywy jako pierwsze modele w swoim życiu i wykonały je bardzo dobrze.

Nie planujemy gotowców, mamy tyle pracy że nie wiemy w co ręce włożyć.
Jednakże jeśli Karol będzie chciał składać to możemy dostosować zestaw tak aby był przyjemniejszy w montażu. Wszystko zależy od jego sugestii.
18-02-2016 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wilczeecho Offline
Znany
**

Liczba postów: 107
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 4
Post: #10
RE: Tabor Z od UMF i FRED
Dziękuje za zaspokojenie mojej ciekawości Smile Możliwe że na początku przyszłego miesiąca szarpnę się na blaszki i spróbuje swoich sił. zapewne z miernym skutkiem ale zobaczymy Smile A co do rzeczy jakie by mnie osobiście interesowały to są to oczywiście wagony PKP w naszej skali. wydruki 3d nie są najlepszej jakości a ja osobiście przygarnął bym kilka wagoników koledzy z forum zapewne też Smile
18-02-2016 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
winner_xp Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 29
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 3
Post: #11
RE: Tabor Z od UMF i FRED
Do części dolicz silnik Mashima MHK-1015D. Ten z Dawcy pozwoli Ci zrobić napęd tylko na jeden wózek (o tym pisałem w innym wątku).
Cytat:Znam przypadku osób które porwały się na te lokomotywy jako pierwsze modele w swoim życiu i wykonały je bardzo dobrze.
Nie chcę studzić zapału bo jest w tym trochę prawdy, ale blaszki do Z w porównaniu do TT czy N są strasznie upierdliwe :/. W razie czego służę pomocą, bo mocowanie silnika jak i wózków trzeba zrobić od podstaw.
18-02-2016 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Flubber Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 2
Post: #12
RE: Tabor Z od UMF i FRED
(18-02-2016 12:39)Ranger napisał(a):  W związku z licznymi pytaniami na sąsiednim forum chcę pokazać wam nasze możliwości dot.
wykonania modeli taboru jak i infrastruktury stacyjnej itd w skali Z. Nasza oferta jest bogata
w lokomotywy spalinowe jak SM42 czy SM48, parowozy Ty2, Ty4..................

Panowie, a macie może w planach wykonanie EU07 luz
09-11-2018 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS