Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy H0-wcy naprawdę to kupują???
Autor Wiadomość
Flubber Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2017
Reputacja: 2
Post: #1
Czy H0-wcy naprawdę to kupują???
Jak w tytule. Tu napiszę dosadniej, w tytule nie wypadało Wink Rozważam pytanie czy koledzy z H0 naprawdę kupują takie gówno??
Chodzi jak zwykle o lampy. Temat kontrowersyjny nieraz się pojawiał przy różnych okazjach. Powróciłem do niego po przejrzeniu linku który zostawił jeden z kolegów tego forum.
A prowadzący do handlu chińskim oświetleniem. Rozwaliła mnie cena za lampę podwójną 58zł.!!!!

[Obrazek: L1.jpg]

Takie coś?? Niemające odwzorowania w realu? Dobrze przynajmniej że bez nadużywanego przez innych sprzedawców chińszczyzny nagłówka " LAMPY NA MAKIETY POLSKIE H0/TT" luz
27-09-2020 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Oskar Offline
Znany
**

Liczba postów: 231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Czy H0-wcy naprawdę to kupują???
(27-09-2020 16:08)Flubber napisał(a):  ........ Rozważam pytanie czy koledzy z H0 naprawdę kupują takie gówno??.......

Jest też oferta w 1:160 i 1:200 smiech

[Obrazek: L3.jpg]
27-09-2020 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
desperado Offline
Znany
**

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Czy H0-wcy naprawdę to kupują???
(27-09-2020 16:08)Flubber napisał(a):  ...............Takie coś?? Niemające odwzorowania w realu? Dobrze przynajmniej że bez nadużywanego
przez innych sprzedawców chińszczyzny nagłówka " LAMPY NA MAKIETY POLSKIE H0/TT" luz

Cóż....jak ktoś robi makietę dla dziecka, taka tania alternatywa jest OK. Chociaż w niższej cenie,
można dostać profesjonalny model podwójnej u polskiego producenta.

Małe jest piękne.
27-09-2020 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 352
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 6
Post: #4
RE: Czy H0-wcy naprawdę to kupują???
(27-09-2020 16:08)Flubber napisał(a):  ....Rozważam pytanie czy koledzy z H0 naprawdę kupują takie gówno??

Znając dogłębnie środowisko H0, uważam że tylko nieliczna grupa modelarzy decyduje się na zakup tego typu oświetlenia.
Powyższa grupa nie przywiązuje wagi do tego typu szczegółów kierując się też względami ekonomicznymi. Ewentualnie
górę bierze brak doświadczenia uniemożliwiający współgranie wszystkich elementów infrastruktury makiety.

[Obrazek: L2.jpg]

Większość jednak, stara się dogłębnie i precyzyjnie, dopracowywać swoje makiety oraz moduły, pod kątem epok i klimatów.
Aby jak najbardziej urealniać swoje prace, korzystają z propozycji OMKIA/OMAK (oferujące obecnie najbardziej profesjonalne,
popularne i poszukiwane oświetlenie ).
Oraz KLUBY ze zbyt wysokimi cenami, za dużymi uproszczeniami modeli oświetlenia oraz zbyt małym wyborem opraw
(chodzi tylko o lampy). luz
27-09-2020 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
Znany
**

Liczba postów: 404
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Post: #5
RE: Czy H0-wcy naprawdę to kupują???
Ja sądzę, że wszyscy modelarze w jakimś stopniu to kupują.
Po pierwsze - tanio
Po drugie - nie znają wiodącego producenta w PL
Po trzecie - może być taniej w stosunku nawet do producentów zachodnich (nie sprawdzałem).

Zakładam optymistycznie, że dotyczy to raczej modelarzy "tortowych" i domowych.

To samo zapewne może dotyczyc drzewek z Alli.
Tu też mamy dobrych producentów w PL tylko... jak potrzeba kupić to akurat nie ma na składzie ;/

http://N.fremo.pl
28-09-2020 07:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
misiek57 Offline
Znany
**

Liczba postów: 170
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 4
Post: #6
RE: Czy H0-wcy naprawdę to kupują???
(28-09-2020 07:08)Misiek napisał(a):  ....Po drugie - nie znają wiodącego producenta w PL
Po trzecie - może być taniej w stosunku nawet do producentów zachodnich (nie sprawdzałem)......

Cóż...z tą znajomością bywa różnie. Jakoś chyba do wszystkich nie dociera nazwa i adres strony, kiedy jestem pytany o lampy na moich modułach ( gdzie kupiłem, jaka firma ?). Huh Gdzieś tam w głowach modelarzy, kołaczą produkty żółtych rączek lub nazwy firm Niemieckich. Shy Tudzież starsze pokolenie jeszcze pamięta Hulackiego z oprawami wielkości trabanta w realu. Wink Zapewne na znajomość rynku w zakresie oświetlenia ma wpływ, kolejności pojawienia się firm na polskim rynku. Hulacki od 1989 (www 2000), Kluba od 2002 (nowe www 2014 ), OMKIA/OMAK od 2004 ( nowe www 2015) luz

Preferuję polskie produkty.
30-09-2020 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AmadeoX Offline
Znany
**

Liczba postów: 116
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 1
Post: #7
RE: Czy H0-wcy naprawdę to kupują???
(27-09-2020 16:08)Flubber napisał(a):  ......Rozważam pytanie czy koledzy z H0 naprawdę kupują takie gówno??

Nigdy nie kupiłem i nie mam zamiaru kupić. Mam swojego faworyta z Polskiego podwórka. Nazwa zapewne wszystkim znana - OMAK. Wraz z kolegą budujemy makiety na zamówienie i uważamy że każdy szanujący się budowniczy powinien mieć w swoich zasobach oświetlenie tego producenta.
21-07-2023 09:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS