Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: SP 47 na podwoziu Ludmiły
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Cześć Koledzy. Ostatnio wpadł mi niecny plan aby przerobić swoją ludmiłke od Marklina na coś bardziej naszego i swojskiego. Padło na SP 47 z uwagi na to że wymiary rozstawu kół i rozstaw wózku są prawie ok. Pomyślałem że zrobie projekt 3D samej budy którą to potem nałożę na podwozie Marklina.
W dwa dni powstał projekt 3D Smile i poszedł do próbnego Druku u Mariusza. To ten sam kolega co drukował wagony 401Z. Po paru dniach przyszedł wydruk. Jest nieziemski i tak dokładny że szok. Niestety ograniczenia technologiczne Mariusza nie pozwalają wydrukować budy w całości. Dlatego całą budą posłałem też do Shapeways na próbny wydruk, aby sprawdzić jak to wygląda docelowo i jak to się będzie składać z Ludmiłką w skali 1:220 Smile Póki co wrzucam fotki mojego projektu i testowego wydruku 3D od Mariusza. Niebawem wrzucę fotki pomalowanej próbnie budy. Jak tylko dojdą wydruki 3D z Shape to podzielę się wrażeniami.
Wydruk budy z Shapeways - jeszcze surowy.......i 1 grosz
Więcej info tutaj. Zapraszam....
http://forum.modelarstwo.info/threads/sp...132.38214/
Model po drugim malowaniu.. podkładem.
Mam druga bliźniaczą budę z ziura w dachu. Dziura jest celowo zrobiona, aby było widać co mi się tam pod deklem zmieści. Dziś się zabrałem za przymiarki modelu do podwozia. Widzę że jak się popieści i podetnie tu i tam to mi dekoder dźwięku Velmo się nawet zmieści Wink
W sumie po parominutowych pomiarach już wiem gdzie trzeba co uciąć aby sie ładnie pomieściło. Oczywiście mowa o dekoderze dźwiękowym VELMO.
Pieszczę model i pieszczę. Tam dodamy, tam odejmiemy, ale wygląda na to że wszystko co potrzeba to pomieścimy Wink Całe DCC wejdzie w budę SU 47 Wink
[attachment=1418]
Przekrój podłużny uwidacznia że wszystko się zmieści w modelu-przynajmniej wg teorii i pomiarów. Wejdzie cała płytka z dekoderem dzwiękowym Velmo do BR 132 Marklina. Przewiduję jeszcze zrobi dziurę w dachu nad głośnikiem, która docelowo będzie przykryta siatką trawioną. Liczę że dzięki temu dzwięk Ludmły będzie miło słyszalny dla ucha Wink
[attachment=1419]
Przekroje poprzeczne też pokazują żę raczej się wszystko mieści Wink
Cudo wow Z ciekawości, ile kosztuje wydruk takiej powierzchni ???
Witaj Bubek. Dzięki za miłe słowo. W końcu dostrzegł ktoś moją pracę. Ile kosztować ma taki wydruk? To zależy ile bud się zamówi w jednym momencie. Ale wstępnie mogę powiedzieć że w 100 zł się raczej zmieścimy. Więcej danych w tym temacie będę miał jak ją zamówię. Przewiduję to zrobić do miesiąca czasu. Muszę opracować jeszcze wagony 401Z w Nce i zrobić zbiorcze zamówienie.
Wrzucam jeszcze małą zajawkę wizualizacji modelu Wink
[attachment=1420]
Mam nadzieje że mój model będzie tak samo ładny docelowo Wink
Dobre wieści. Buda przeszła manuala i się drukuje Smile oj jestem ciekaw jak to zagra z podwoziem Marklina....
Na razie próbne malowanie farbami akrylowymi HATAKA VOL.2.
Lepsze fotki wrzucę jak będzie lepsze światło Wink
[attachment=1425]
Super to idzie do przodu. Czekamy na możliwość zamówienia na Shapeways.
(02-11-2017 08:14)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Super to idzie do przodu. Czekamy na możliwość zamówienia na Shapeways.

Pawle, jeszcze chwile cierpliwości. Wydruk budy będzie u mnie jutro w ciągu dnia. Potem parę przymiarek i decyzja w którą stronę idziemy Wink
Doszło nowe podwozie pod Ludmiłki Wink Okazuje się że nie siada idealnie o jakieś 0,1/0,2mm z uwagi na dekoder jaki mam zamontowany w modelu Smile. Gdzieś jeszcze mnie trzyma pod stropem. Skoryguje model i poślę do przedrukowania ponownie. Ten wydruk pomaluję testowo aby sie pouczyć tego fachu. Może ktoś go będzie chciał kupić - to zparaszam. Na zwykła wersje analogową BR 132 powinien wejść bez problemów. Ja mam model z dekoderem DCC, który mi tam odrobinę przeszkadza Wink
[attachment=1426]
Niebawem wrzucę fotki modelu pomalowanego.
No to parę fotek modelu pomalowanego podkładem....
[attachment=1430]
[attachment=1429]
To srebrne w dziurze to głośnik z dekodera.
[attachment=1428]
[attachment=1427]
Buda po poprawkach pasuje na podwozie z dekoderem.
[attachment=1437]
Jestem po wstępnym malowaniu podkładem. Trzeba wyciągnąć czoła i czekam na trawione blaszki Wink
(18-11-2017 12:23)pado napisał(a): [ -> ]Buda po poprawkach pasuje na podwozie z dekoderem.

Jestem po wstępnym malowaniu podkładem. Trzeba wyciągnąć czoła i czekam na trawione blaszki Wink

Blaszki już dotarły? Shy
(27-11-2017 11:51)Jago napisał(a): [ -> ]Blaszki już dotarły? Shy

Tak....blaszki dotarły i zostały testowo spasowane. Niestety poszły do ostatnich korekt. Jutro lecą do trawienia.
Zakładam że u mnie będą za ok 2-3 tygodnie.
No to moja SP47-01 - jeszcze czeka na blaszki, oznakowanie, oszklenie ...

[Obrazek: IMG_4110.jpg] [Obrazek: IMG_4112.jpg] [Obrazek: IMG_4114.jpg] [Obrazek: IMG_4115.jpg]

[Obrazek: IMG_4117.jpg] [Obrazek: IMG_4118.jpg] [Obrazek: IMG_4119.jpg] [Obrazek: IMG_4121.jpg]
Miło jest oglądać efekty swojej pracy Tan
(28-11-2017 07:50)pado napisał(a): [ -> ]Miło jest oglądać efekty swojej pracy Tan

A teraz przeskaluj to na N ;-)
(28-11-2017 18:42)DrCode napisał(a): [ -> ]A teraz przeskaluj to na N ;-)

W N powstaje SU46 na podwozie BRAWY BR 119 Wink

[attachment=1444]
Toczy się Wink

https://www.youtube.com/watch?v=ALpfT5d4...e=youtu.be
No i pięknie. Teraz tylko malować ...
Pawle tak tak....trzeba malować tylko zanim do tego podejdę trzeba trochę obrobić wydruk 3D. Póki co to jestem po pierwszym szlifowaniu dachu i mordek.
(28-11-2017 22:28)pado napisał(a): [ -> ]Toczy się Wink

https://www.youtube.com/watch?v=ALpfT5d4...e=youtu.be

Fajne video. Super ze ktos inny probowal bawic sie w DCC w Z. Ja przez jakis okres tez probowalem ale poniewaz lubie parowozy i zaczepy w stylu USA dalem sobie spokoj i przenioslem sie do N ki :-) W Zetce kable laczace dekoder z silnikiem sa zbyt widoczne Sad a zmiana zaczepow jest tez "ciekawa".

Przy okazji komentarz to video Manewry to albo: shunting (brytyjskie) lub switching (US)
(29-11-2017 16:47)DrCode napisał(a): [ -> ]
(28-11-2017 22:28)pado napisał(a): [ -> ]Toczy się Wink

https://www.youtube.com/watch?v=ALpfT5d4...e=youtu.be

Fajne video. Super ze ktos inny probowal bawic sie w DCC w Z. Ja przez jakis okres tez probowalem ale poniewaz lubie parowozy i zaczepy w stylu USA dalem sobie spokoj i przenioslem sie do N ki :-) W Zetce kable laczace dekoder z silnikiem sa zbyt widoczne Sad a zmiana zaczepow jest tez "ciekawa".

Przy okazji komentarz to video Manewry to albo: shunting (brytyjskie) lub switching (US)

Nawet mają tzw shounting layouts albo switching layouts - czyli makiety manewrowe -treścią tego co dzieje się na makiecie nie jest jazda w kółko lub z punktu A do punktu B a jazdy manewrowe i przetaczanie wagonów - nawet robi sie specjalne scenariusze łamigłówki by zestawić pocią w określony sposób.
Doszły blaszki na bokach lokomotywy. Część Szymon jeszcze będzie poprawiał by lepiej pasowały do otworów.

[Obrazek: IMG_4230.jpg]
Jeszcze okna i kalki i bedzie cacy Smile
No to juz mamy kalki do lokomotywy Wink Wyglądają bardzo dobrze Wink
[attachment=1457]
Proszę się nie sugerować zdjęciem. Jest troche podbite aby było cokolwiek widać. W realu kalki są nie wiem czy idealne... ale dla mnie super Wink
Teraz tylko jeszcze oczekiwanie na blaszki na dach i składamy model w całośc Wink
Buda w malowaniu. aby ją ukończyć czeka na blaszki trawione Smile
[attachment=1466]
W oczekiwaniu na blaszki przemalowałem podwozie na czarno i wymieniłem sprzęg.[attachment=1467]
[attachment=1468]
Przy okazji wrzucam fotkę meduzy z wnętrznościami w środku Wink
[attachment=1469]
Doszły blaszki.
[attachment=1478]
Zaczynamy składać model do kupy.
Na razie tylko dach...
[attachment=1477]
SP47 zasługuje na skład dalekobieżny:

https://www.youtube.com/watch?v=12G3ErAU...e=youtu.be
(28-11-2017 07:50)pado napisał(a): [ -> ]Miło jest oglądać efekty swojej pracy Tan

A jeszcze milej oglądać efekty czyjeś pracy. Big Grin Zwłaszcza fachowców. praca
(26-12-2017 12:30)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]SP47 zasługuje na skład dalekobieżny:

https://www.youtube.com/watch?v=12G3ErAU...e=youtu.be

Kutwa Pawleto jest genialny skład. Co to za wagony pomalowałeś? Silberlingi i co? Wiem że mają mało wspólnego z naszymi....ale wyglądają rewelacyjnie.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie