Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabor nietypowy / własny
Autor Wiadomość
ZetkaFun Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 10
Dołączył: May 2014
Reputacja: 0
Post: #1
szeroki uśmiech Tabor nietypowy / własny
Tak - nie wiem do którego wątku taki temat dać, więc próbuje otworzyć temat nowy. Jak zapewne doświadczone grono tubylców wie - zetka to skala praktycznie bez widoków na modele polskich kolei. Nie chodzi mi jednak o spalszczanie istniejącego taboru, a raczej o wydłubanie "karoserii" we własnym zakresie. I tu zapewne wiecie doskonale pojawia się problem bo w tej skali trzeba mies wyczucie zegarmistrza by coś zrobić, zarazem z drugiej strony można takie małe elementy wydrukować np. na bristolu i po wycięciu i udanym sklejeniu zaprawić lakierem, co może dać i dobry efekt. Moje pytanie do was jest więc takie. Czy da się skądś wziąć / kupić wózek jezdny z silniczkiem sam. Chcę spróbować zrobić coś co w dzieciństwie zawsze chciałem mieć do H0 ale jakoś się nie udało. Mam na myśli zrobienie korpusu czerwonego tramwaju 4N
[Obrazek: CIMG3711.jpg]
Przydał by się taki gotowy układ jezdny by posklejany korpus nasadzić. Oczywiście dobrze by odległość osi odpowiadał w skali rzeczywistej odległości w skali. Od biedy zastosuję jakiś kawałek wagonika - ale nici wtedy z jazdy. No zobaczymy jak to wyjdzie. Aha... może ktoś ma gotowy skan kartek kartonowej składanki w dowolnej skali to bym se wydrukował Smile

Ale pantograf to taki jak w moim mieście jeździ.... znaczy szczecińska linia 0 aktualnie, zresztą z tego co pamiętam wszystkie tramwaje w szczecinie zawsze miały ten typ pantografu i maja do dziś:
[Obrazek: szczecin1.jpg]
10-05-2014 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Tabor nietypowy / własny - ZetkaFun - 10-05-2014 19:59



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS