Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stonka SM-42 od UMF by PADO
Autor Wiadomość
pado Offline
Moderator
****

Liczba postów: 645
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 12
Post: #7
RE: Stonka SM-42 od UMF by PADO
Pawle uda się....
Przypadkiem w domu znalazłem taki oto silnik jak tu
http://www.avmarket.eu/silnik-w1443a-mt-...-1862.html
   
Mashimy póki co to nie mam.

Kultura pracy po podłączeniu na krótko do zasilacza marklina wg mnie jest rewelacyjna. Kręci się od najmniejszych napięć aż do maxymalnych. Silnik się nie spalił się co też dobrze wróży Smile

Dodatkowo poczyniłem jego pomiary i tu pełen szok bo się okazuje że na wysokość i szerokość jest mniejszy od mashimy o ok 2 mm na każdym z tych wymiarów. Długość korpusu jest ta sama. Te wymiary uważam że są bardzo ważne. Teraz najważniejsze do sprawdzenia, aby średnica ośki była taka sama jak w modelu BR 212. W tym modelu silnika jest 1,0 mm.
Kolejny dzień za nami i już wiemy co możemy a co nie Wink
Udało się zdjąć ślimaka z silnika Marklina. Potwierdzam tam też silnik ma ośkę 1,0 mm. Zatem można uzyc silnik, który przypadkiem znalazłem w szufladzie. Jego karta poniżej.
   
Wiedząc zatem co użyje zabrałem się za inwentaryzację wieszaków seryjnych wózka i silnika i ramy modelu Wink
   
Jak widać wszystko się zmieści tylko conieco trzeba przerobić i dostosować do istniejącej ramy Wink
Na podstawie tego rysunku bede w stanie zaporjektować parę elementów na druk 3D które powinny ułatwić montaż tego i owego Wink
15-02-2017 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Stonka SM-42 od UMF by PADO - pado - 14-02-2017, 01:08
RE: Stonka SM-42 od UMF by PADO - pado - 15-02-2017 17:05
RE: Stonka SM-42 od UMF by PADO - Pat - 16-03-2017, 11:59



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS