Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 15 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
Autor Wiadomość
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 352
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 6
Post: #41
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(26-05-2013 18:13)ptasznik1 napisał(a):  Witam . Moja kamienica jest w skali TT wiec dla tego nie podałem żadnych wymiarów a poza tym każdy możne sam sobie dobrać według własnego uznania ,długość szerokość jak i wysokość , w mojej kamienicy zastosowałem kartonu o grubości 2,5 mm JW

Czyli rozumiem, że to czysta fikcja. wow Jak to mamy sobie dobrać
według uznania.Huh To jakaś farsa. Kolego opamiętaj się zły
Budynki mają konkretne wymiary tyle a tyle i według tego się
przeskalowuje. Z tego co piszesz to wymyśliłeś sobie jakieś
wymiary i model zrobiłeś na pałę.
Daj sobie kolego spokój już z tym wątkiem i nierób z nas idiotów.
26-05-2013 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
ptasznik1 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 22
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #42
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(26-05-2013 18:39)Doktorek napisał(a):  Czyli rozumiem, że to czysta fikcja. wow Jak to mamy sobie dobrać
według uznania.Huh To jakaś farsa. Kolego opamiętaj się zły
Budynki mają konkretne wymiary tyle a tyle i według tego się
przeskalowuje. Z tego co piszesz to wymyśliłeś sobie jakieś
wymiary i model zrobiłeś na pałę.
Daj sobie kolego spokój już z tym wątkiem i nierób z nas idiotów.

Celem watko było pokazanie techniki wykonywania budynku z kartonu a nie podsuwanie gotowych wymiarów. Każdy modelarz sam znajdzie wymiary i sobie przeskaluje chyba że nawet taka prosta i podstawowa czynność dla każdego modelarza sprawia koledze trudnośćTongue :
26-05-2013 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysio Offline
Admin
*******

Liczba postów: 430
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 5
Post: #43
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(26-05-2013 18:58)ptasznik1 napisał(a):  Każdy modelarz sam znajdzie wymiary i sobie przeskaluje chyba że nawet taka prosta i podstawowa czynność dla każdego modelarza sprawia koledze trudnośćTongue :

Nie opowiadaj pierdół.Dodgy Może dla starych wiarusów mających wszędzie wtyki i znajomości to nie problem. Ale dla zielonych jest to góra czasami nie do przejścia. Każdy przyzna, że znalezienie interesujących modelarza wymiarów graniczy nieraz z cudem. Nie wiem skąd u modelarzy taka jakaś pazerność. Jak już znajdzie rysunki z wymiarami czy dostanie od kogoś, to nie.... - moje, nie oddam, mój skarb. Kurna padnie trupem, ale się nie podzieli. Całą idee tych wszystkich forów modelarskich można o kant dupy rozbić. Cholera wie na co istnieją. Dla samochwalstwa. A miało być tak pięknie...... Starsi coś robili, pokazywali i tłumaczyli, a młodsi mogli się uczyć. A teraz nie!! Możesz popatrzeć, ale jak chcesz zrobić podobne to szukaj przez miesiące lub lata wymiarów.

Wracając do tematu skoro to takie proste to dlaczego masz problem z podaniem wymiarów szanowny kolego???
Czyżbyś z tych co pilnują swego skarbu?
27-05-2013 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
misiek57 Offline
Znany
**

Liczba postów: 170
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 4
Post: #44
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
Tu się muszę zgodzić z Rysiem. Smile Rysiu poruszył bardzo ciekawy aspekt idei modelarstwa. Jest faktem, że się to kiedyś inaczej kręciło. W starych wręcz archiwalnych zapiskach poszczególnych for w ich początkowej fazie istnienia można się dogrzebać dokładnych tematów. Opisujących, wykonanie oraz podane wymiary poszczególnych elementów czy konstrukcji. Była też forma wzajemnej pomocy. Jak ktoś miał lepszy dryg do czegoś niż inni mógł coś po koleżeńsku wykonać. W szczególności dotyczyło to początków blaszek foto trawionych. Potem pojawili się cwaniacy, którzy wyczuli zysk i zaczęło się chowanie wszelkich danych dla siebie. I wszechobecny teraz handelek. Trochę się to wszystko kłóci z moimi starymi poglądami, ale świat idzie do przodu i wszystko się zmienia. Upadają stare idee i obowiązujące prawa ferpley. Rządzi kasa, chamstwo i samolubstwo. To samo dopadło fora internetowe. Tak, że kolego ptasznik1 nie dziw się kolegom z tego forum, że domagają się konkretów. Jeszcze są można by rzec, dziewicami nieskażonymi całą tą zgnilizną nie koleżeństwa, arogancji i buty co poniektórych modelarzy. Całe forum jest świeże, młode i co najważniejsze pierwsze w Polsce jeśli chodzi o skalę Zet. Szkoda byłby to wszystko zmarnować. Więc bądźcie dla siebie mili, wspomagajcie się wzajemnie i dzielcie umiejętnościami oraz szczegółami. Na początek choćby tymi nieszczęsnymi wymiarami o które rozgorzała tu dyskusja. Wink

Preferuję polskie produkty.
27-05-2013 12:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ptasznik1 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 22
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #45
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
Witam, zgoda moja kamienica jest fikcja ( być morze ) jest to zlepek kilku podpatrzonych kamienic jakie są w moim mieście podam wymiary co prawda w TT, ściany frontowe 143 mm na 95 mm ,szczyty 100 mm na 142 mm . Brama 30 na 30 mm , okna 10 na 15 mm,drzwi 10 na 20 mm.W każdej spodobało mi się coś innego i stad taka konstrukcja .
27-05-2013 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gibon2 Offline
Znany
**

Liczba postów: 203
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #46
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(27-05-2013 13:53)ptasznik1 napisał(a):  Witam, zgoda moja kamienica jest fikcja ( być morze ) jest to zlepek kilku podpatrzonych kamienic jakie są w moim mieście podam wymiary co prawda w TT, ściany frontowe 143 mm na 95 mm ,szczyty 100 mm na 142 mm . Brama 30 na 30 mm , okna 10 na 15 mm,drzwi 10 na 20 mm.W każdej spodobało mi się coś innego i stad taka konstrukcja .

O....to jest to. Właśnie o to chodziło kolego. Konkrety i tylko konkrety.Big Grin
27-05-2013 18:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bubek Offline
Znany
**

Liczba postów: 213
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 1
Post: #47
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(26-05-2013 18:58)ptasznik1 napisał(a):  Celem watko było pokazanie techniki wykonywania budynku z kartonu

Widzę na ścianach patynkę ( waloryzację ) mógłbyś opisać jak ją zrobiłeś.?Rolleyes
31-05-2013 16:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ptasznik1 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 22
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #48
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(31-05-2013 16:44)Bubek napisał(a):  Widzę na ścianach patynkę ( waloryzację ) mógłbyś opisać jak
ją zrobiłeś.?Rolleyes


Witam . Cały budynek pomalowałem zwykłą farba emulsyjna do malowania ścian (kolor indywidualnie dobrać ) , patyna to czarna farba akrylowa rozcieńczona w dużej ilości wody i rozcieranie tak zwanym suchym pędzlem .Aby nie wyjść na ignoranta to dla wszystkich młodych i nie doświadczonych modelarzy opisze metodę suchego pędzla, obojętnie jaka farbę używamy akryl czy farby olejne potrzebny jest rozcieńczalnik bądź woda , farbę rozcieńczamy w dużej ilości rozcieńczalnika maczamy pędzel następnie należy pędzel osuszyć na szmatce i takim na pół suchym delikatnie muskać miejsca które chcemy postrzyc i tak do uzyskania zadowalającego efektu. Proszę o zadawanie dalszych pytań JW
31-05-2013 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gibon2 Offline
Znany
**

Liczba postów: 203
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #49
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
Ptasznik! Brak tynku i cegiełki jak zmajstrowałeś?
02-06-2013 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ptasznik1 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 22
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #50
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(02-06-2013 17:54)Gibon2 napisał(a):  Ptasznik! Brak tynku i cegiełki jak zmajstrowałeś?

Witam, już wcześniej o tym napisali przeczytaj dokładnie opis pod zdjęciamiTongue
02-06-2013 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosmaty Offline
Znany
**

Liczba postów: 143
Dołączył: May 2013
Reputacja: 3
Post: #51
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
Jakiego kleju kolego używałeś? Smile

Jeśli jest możliwość, wybieram Polskie produkty.
03-06-2013 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gibon2 Offline
Znany
**

Liczba postów: 203
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #52
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(02-06-2013 20:29)ptasznik1 napisał(a):  Witam, już wcześniej o tym napisali przeczytaj dokładnie opis pod zdjęciamiTongue

Upss....Sorki. Blush To już chyba jakieś kłopoty z oczami mnie dopadły. Wink
03-06-2013 15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ptasznik1 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 22
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #53
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(03-06-2013 15:53)Kosmaty napisał(a):  Jakiego kleju kolego używałeś? Smile

Witam , klej to najzwyklejszy VIKOL lob każdy inny pochodny tego . Obecnie jestem na etapie wykonywania ram okiennych,
pod koniec tygodnia powinienem się już uporać ez wszystkimi to pokarze i opisze jak ie zrobiłem: wall:
03-06-2013 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DB300 Offline
Znany
**

Liczba postów: 71
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #54
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(03-06-2013 17:26)ptasznik1 napisał(a):  Witam , klej to najzwyklejszy VIKOL lob każdy inny pochodny tego . Obecnie jestem na etapie wykonywania ram okiennych pod koniec tygodnia powinienem się już uporać ez wszystkimi to pokarze i opisze jak ie zrobiłem: wall:

Nie jest przypadkiem za bardzo wodnistym klejem jak na karton?
Takie kleje mają to do siebie że odkształcają. Wink
04-06-2013 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ptasznik1 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 22
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #55
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(04-06-2013 22:53)DB300 napisał(a):  Nie jest przypadkiem za bardzo wodnistym klejem jak na karton?
Takie kleje mają to do siebie że odkształcają. Wink

Witam owszem VIKOL jest klejem wodorozcieńczalnym ale do prac z kartonem go nie należy rozcieńczać jedynie do wszelkiego impregnacji.
05-06-2013 06:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oskar Offline
Znany
**

Liczba postów: 231
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 1
Post: #56
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(05-06-2013 06:17)ptasznik1 napisał(a):  Witam owszem VIKOL jest klejem wodorozcieńczalnym ale do prac z kartonem go nie należy rozcieńczać jedynie do wszelkiego impregnacji.

Taka mała poprawka, pisze się Wikol a nie Vikol Wink
Wracając do kleju, można zastosować też Ecoll 1004, Ecoll 1104.
Bardzo dobrze się spisuje Roket Card Glue firmy Deluxe Materials
gwarantuje mocną spoinę w kilka sekund. Klej do papieru
i tektury ( kartonu ). Na opakowaniu producent podaje, że również
do plastiku. Sprawdzałem jest świetny. Smile
05-06-2013 09:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DB300 Offline
Znany
**

Liczba postów: 71
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #57
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(05-06-2013 09:11)Oskar napisał(a):  Taka mała poprawka, pisze się Wikol a nie Vikol Wink

No pacz pan a ja dałbym głowę, że się pisze przez V Dodgy Ale sprawdziłem bo zemnie taki niedowiarek. Undecided
Faktycznie pisze się przez W. Co do kleju to może wszystkich zaskoczę, ale używam popularnej kropelki
i bardzo sobie chwałę. Wink
08-06-2013 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosmaty Offline
Znany
**

Liczba postów: 143
Dołączył: May 2013
Reputacja: 3
Post: #58
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
Do kolegi Ptasznik1. Czy będzie jakiś ciąg dalszy z budowy kamienicy? Smile

Jeśli jest możliwość, wybieram Polskie produkty.
08-06-2013 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pt47 Offline
Znany
**

Liczba postów: 72
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #59
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
Ptasznik masz już plan wykonania dachu? Smile
10-06-2013 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DB300 Offline
Znany
**

Liczba postów: 71
Dołączył: Feb 2013
Reputacja: 0
Post: #60
RE: Budynek - kamienica dwupiętrowa i nie tylko
(10-06-2013 22:25)Pt47 napisał(a):  Ptasznik masz już plan wykonania dachu? Smile

Jak dach Huh
05-07-2013 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS