Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 9 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt 368
Autor Wiadomość
Pt47 Offline
Znany
**

Liczba postów: 72
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #21
RE: Projekt 368
Świetny projekt do realizacji.
14-09-2016 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.091
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #22
RE: Projekt 368
Oj dopadło mnie ostatnio życie i na modelarstwo czasu brak, no chyba że na "forumowe" i "wirtualne". Na razie nie startuję wątku w dziale "moje dzieło" bo jeszcze się zbytnio nie rusza niestety. Ale nie stoi też w miejscu. Trwa intensywne duszenie Kotebiego, którego efektem powinno być pojawienie się na stałe w sklepie internetowym profili tutaj wydyskutowanych i narysowanych przez Kaczora. Korespondencja związana z zaprojektowaniem potrzebnych mi budynków też w trakcie ale nie idzie to zbyt szybko niestety... Plan na szczęście jest i informacji też sporo. No i będzie mała modyfikacja. Na pierwszy ogień pójdzie bardzo prosty moduł jeszcze nie ze stacji Nojewo a z przystankiem Kłosowice. Wystarczy jedna skrzynka by go zmieścić a chce potraktować to jako wprawkę do bardziej wymagających modułów z jednej strony a z drugiej jest szansa by szybko mieć fajny moduł do robienia zdjęć taboru.
Oczywiście pozostają drobne dylematy:
- czy wiata ma być w stanie współczesnym czy starszym (konstrukcja szachulcowa)...
- czy ma być obecny układ czyli pojedynczy tor czy może jak dawniej dodatkowy tor ładunkowy ...
- no i jeszcze kiedyś była wąskotorówka konna do wyrobiska gliny - to może i na nią i jakąś kolebę znalazłoby się miejsce ...
Ale chyba jednak uproszczę i zrobię jak jest teraz - co i tak oznacza że kawałek wąskiego toru będzie ...

A w realu obecnie wygląda to tak:

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]
15-09-2016 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Junior Offline
Znany
**

Liczba postów: 194
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 1
Post: #23
RE: Projekt 368
(15-09-2016 21:52)Zdrada69 napisał(a):  ...........A w realu obecnie wygląda to tak:

Uwielbiam takie tematy. Krajobraz zapomniany przez Boga i ludzi.Rolleyes
16-09-2016 08:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dudek Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 1
Post: #24
RE: Projekt 368
(15-09-2016 21:52)Zdrada69 napisał(a):  .........Trwa intensywne duszenie Kotebiego, którego efektem powinno być pojawienie się na stałe w sklepie
internetowym profili tutaj wy dyskutowanych i narysowanych przez Kaczora........

I bardzo dobrze Big Grin Od MisterZ wiem że Admin też mocno naciska na Pana Stefana. Będzie przynajmniej
pewność że profile będą wykonane solidnie i precyzyjnie. Zresztą Kotebi znany jest z dokładności.
16-09-2016 09:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.091
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #25
RE: Projekt 368
Pomyślałem, że przyda się na końcu stacja techniczna i zacząłem rysować różne pomysły ale ... w efekcie wyszło, że zmieszczenie na 1 metrowym module z wejściem jednotorowym takiej stacji to nie taka prosta sprawa. Ponadto jak chce się mieć lokomotywy od czoła nie mająca ogromnego marklinowskiego haka to pozostanie przekładanie ręczne albo ... obrotnica. I tak od wstępnego pomysłu do poszukiwania czy w rzeczywistości istnieją obrotnice bez hal wachlarzowych trafiłem na... stację w Trzebnicy koło Wrocławia. Nie jest to linia 368 ale trudno... Dla porządku jednak ten temat zaprezentuję w odrębnym wątku TUTAJ.

Oczywiście projekt 368 jest realizowany - zrobiła się stolarka do skrzynki Nojewo 1.
04-01-2017 01:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gibon2 Offline
Znany
**

Liczba postów: 203
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 0
Post: #26
RE: Projekt 368
To wskakuję na nowy temat praca
04-01-2017 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS