Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 12 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diorama/gablotka/moduł + LEGO
Autor Wiadomość
wilczeecho Offline
Znany
**

Liczba postów: 107
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 4
Post: #15
RE: Diorama/gablotka/moduł + LEGO
(05-01-2017 23:03)pado napisał(a):  Wilczeecho troszkę polemizuje z tymi koniecznymi zakupami do makiety. Zbudowałem ich kilka od ok 95 roku i do żadnej z nich nie był mi potrzebny aerograf za 300 zł. Na start trzeba deski, korek, tor , dwa lub cztery kable farba rdzawa i szuter i dwa rodzaje trawki plus wikol. Jak tak policzę to całość z lutownicą i cyną wyjdzie do 300 zł. Te elementy spokojnie zajmą chwilę czasu zanim się je razem poskłada w całość i przejdzie do kolejnego etapu prac- wtedy można kolejne grosze pozbierać. Jest lepsza motywacja. Nie wymyślajmy co jest potrzebne na siłę... bo zapewniam cię że połowa narzędzi do budowy jest gdzieś w domu lub u kolegi co pożyczy na dzień dwa. Wymówek można mieć wiele...ale jak się człowiek nie zdecyduje na budowę i nie podniesie rękawicy to choćby miał najlepsze narzędzia, a nie znajdzie motywacji do budowy to nic nie zrobi. Jak wspomnę pierwsze swoje makiety w TT to używałem tylko tego co było w domu i kosztowało mnie to grosze. Miałem wtedy z 15 lat i byłem kreatywny. Szuter robiłem z maku. Trawka to suszony koperek. Teren z gładzi szpachlowej a moduły robiłem z różnych desek jakie znalazłem w piwnicy Smile

Wierz mi testy na płycie CD niewiele się zdadzą, jak się okaże że nie dasz sobie rady z połączeniem równo 5 desek na modył/dioramę Smile

Co do psucia to wiedz jeszcze jedo...nawet milion przeczytanych stron o budowie makiet nic ci nie da jak nie sprawdzisz tego samemu.

Myślę podobnie chodziło mi o to, że jeśli chce się osiągnąć naprawdę dobry efekt to jednak ten sprzęt jest potrzebny :/ Tak swoją drogą mógł byś podzielić się przepisem na drogę? Smile
06-01-2017 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Diorama/gablotka/moduł + LEGO - pado - 03-01-2017, 20:57
RE: Diorama/gablotka/moduł + LEGO - wilczeecho - 06-01-2017 12:38



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS