Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 12 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diorama/gablotka/moduł + LEGO
Autor Wiadomość
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #19
RE: Diorama/gablotka/moduł + LEGO
(05-01-2017 17:12)wilczeecho napisał(a):  To może i ja się wypowiem. Moje tempo prac spowodowane jest brakiem doświadczenia, pieniędzy i strachem przed zepsuciem. Spędzam mase czasu na nauce i analizowani różnych technik. zrobiłem dziesiątki małych dioramek na płytkach CD na których się uczę i ćwiczę by nie zepsuć (swoją drogą polecam taki sposób, można sprawdzić różne techniki nie marnując dużo materiałów). Co do kosztów to niestety są olbrzymie... powiedzmy tak by osiągnąć znośne rezultaty potrzebny jest areograf to jakieś 150zł za dobry, Potem do niego przyda się kompresor(w teorii da się bez tego ale więcej zabaw niż malowania. Powiedzmy, że te 300zł razem za komplet nam wyszło. Teraz powinniśmy pomyśleć o narzędziach czyli pęsety, szczypce, lutownice, skalpele, pędzelki i masa innych rzeczy, to daje jakieś ~200zł. mamy już 500 więc lecimy dalej. Chcemy mieć piękną zieloną trawkę więc musimy zdobyć elektrosadzarkę (efekt pukania od spodu jest raczej marny...) więc najtaniej było by zrobić ją samemu ale załóżmy, że nie umiemy. więc najtaniej kupimy ją na allegro za 120zł do tego trawki różne rodzaje załóżmy 5x10zł. To tylko część kosztów ale lekko licząc wyszło ~680. A oczywiście nie policzyliśmy torów, budynków, piaseczków, szutru, pigmentów, farb, itd... To nie jest tanie hobby niestety :< Ja jakąś aktualizacje dodam gdy będzie coś więcej do pokazania na razie powoli sobie dłubie i ciułam złote dukaty Smile

Mnie udało się zbudować cały duży moduł opisany w wątku "Krok po kroku" bez elektrosadzarki i aerografu. Oczywiście nie znaczy to, że była to tania zabawa
07-01-2017 08:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Diorama/gablotka/moduł + LEGO - pado - 03-01-2017, 20:57
RE: Diorama/gablotka/moduł + LEGO - Zdrada69 - 07-01-2017 08:23



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS