Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 11 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stonka SM-42 od UMF by PADO
Autor Wiadomość
pado Offline
Moderator
****

Liczba postów: 645
Dołączył: Jan 2017
Reputacja: 12
Post: #12
RE: Stonka SM-42 od UMF by PADO
Karolu Poszukalem i takie coś znalazłem .... chyba będzie ok

https://www.conrad.pl/Silnik-elektryczny...79_1210014
No niestety ten silnik dwustronny jest za długi. Wózki modelu wejdą w kolizję z silnikiem.
   
Decyduję się póki co to na napęd na jeden wózek i użycie mniejszego silnika. Ma on wymiary na szerokość 8mm, co spowoduje że bezboleśnie się zmieści między otworami montażowymi wytrawionymi w RAMIE (w żółtych kółkach)
   
Rozstaw otworów montażowych kabiny wg moich pomiarów to 9 mm. Użycie silnika Mashima o szerokości 10 mm będzie skutkowało tym że będzie trzeba spiłować kawałek ramy, a kabina SMki (jak się uda ją dobrze zlutować) będzie rozpychana na boki co suma sumarum może źle wyglądać. Do tego nie mam żadnego marginesu i zapasu, a chciałbym umożliwić słabiej lutującym np zastosowanie kabiny z wydruku 3D, gdzie pewnie grubości ścianek wynoszą minimum ok 0,4 mm


Po pierwszych szkicach to ma tak wyglądać.
   
Konradzie przewiduje już pierwsze korekty w ramie. Póki co to jest drobna kosmetyka.
No to powstały chyba ostatnie elementy układanki. Wydaje mi się że odchudziłem wszystko gdzie tylko sie da. Zrobiłem miejsce pod ewentualny dekoder DCC oraz jest miejsce na płytkę do oświetlenia a także miejsce na balast. Zakładam że kabina lokomotywy będzie pusta. Teraz jedziemy z wydrukiem 3D Smile
   
17-02-2017 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Stonka SM-42 od UMF by PADO - pado - 14-02-2017, 01:08
RE: Stonka SM-42 od UMF by PADO - pado - 17-02-2017 17:47
RE: Stonka SM-42 od UMF by PADO - Pat - 16-03-2017, 11:59



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS