Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 31 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Standard dla skali Z
Autor Wiadomość
Oskar Offline
Znany
**

Liczba postów: 172
Reputacja: 1
RE: Standard dla skali Z
(26-01-2013 16:02)Kaczor napisał(a):  Rysunki (na razie z grubsza):
[Obrazek: zet1.th.jpg] [Obrazek: zet2.th.jpg]

Czekam na uwagi Smile

Kaczor zrób coś z fotami bo ci powcinało. Wiem że Maciek nic nie może poradzić bo to nie jego jurysdykcja. Wink
Masz linki do innego portalu.
13-08-2018 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DB300 Offline
Znany
**

Liczba postów: 57
Reputacja: 0
(04-02-2013 13:38)Kaczor napisał(a):  Boki są dowolnego kształtu, byle kończyły się standardowymi profilami. Długość jest dowolna ale najlepiej
brać pod uwagę możliwości transportowe (60cm to optymalna długość, do tego flexy Marklina mają 66cm
więc w sam raz.
Profil jest tylko na przejściach. Skrzynki wewnętrzne (segmenty) mogą mieć dowolną szerokość, żeby np.
zmieścić rozbudowaną stację, bocznicę itp. Te schematy na pewno wiele wyjaśnią:

[Obrazek: mod2cd.jpg]

[Obrazek: moduly.jpg]

Kaczor mam prośbę, czy mógłbyś w nawiązaniu do swoich starszych postów, uzupełnić fotki w nowym poście.
Wchodząc na linki pokazuje, że nie ma takowych. Sad
05-12-2018 13:38
Oskar Offline
Znany
**

(23-09-2016 16:10)Kaczor napisał(a):  Świetnie! Teraz pora na moduły Wink Ja chyba jeden popełnię w ramach odskoczni od TT Big Grin

Kaczor co z brakującymi rysunkami? Jak tu coś robić jak je usunołeś?
19-03-2019 01:09
Kaczor Offline
Moderator

Liczba postów: 488
Reputacja: 12
Nie usuwałem ich, po awarii forum coś się wykrzaczyło z linkami.

Chyba o ten rysunek chodzi:
[Obrazek: 0AKIuN.jpg]
19-03-2019 09:29
Oskar Offline
Znany
**

(19-03-2019 09:29)Kaczor napisał(a):  Nie usuwałem ich, po awarii forum coś się wykrzaczyło z linkami.
Chyba o ten rysunek chodzi:

Dzięki za ten jeden, ale cosik mi tu jeszcze brakuje Huh Było ich więcej, a Ja nie zdążyłem zrobić sobie kopi Wall Jeśli możesz przeanalizuj temat i spróbuj wrzucić braki zwłaszcza, że temat jest bardzo ciekawy i przeprowadzane twoje analizy i kolejne fazy kształtu są bardzo tutaj istotne. Braki chronologicznie zebrane po kolei.

[Obrazek: zet1.th.jpg]
[Obrazek: zet2.th.jpg]

[Obrazek: zet1.th.jpg]
[Obrazek: zet2.th.jpg]

[Obrazek: zet1.th.jpg] [Obrazek: zet2.th.jpg]

20-03-2019 10:50
Twiter Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 15
(19-03-2019 09:29)Kaczor napisał(a):  Nie usuwałem ich, po awarii forum coś się wykrzaczyło z linkami.

Jako świeżak na forum jestem równie mocno zainteresowany tym tematem.
20-03-2019 11:05
Kaczor Offline
Moderator

Liczba postów: 488
Reputacja: 12
Mam jeszcze taki. Te dwa wystarczą do zrobienia modułu. Zdrada zbudował kilka modułów więc wie najlepiej Smile

31-03-2019 16:18
Twiter Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 15
(31-03-2019 16:18)Kaczor napisał(a):  Mam jeszcze taki. Te dwa wystarczą do zrobienia modułu. Zdrada zbudował kilka modułów więc wie najlepiej Smile

Bardzo dziękuję za pomoc Shy
02-04-2019 20:47
Wiko Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 13
Na forum znalazłem takie moduły czy one też zaliczają się do FREMO?

[Obrazek: modu-1.jpg] [Obrazek: modu-2.jpg]
12-08-2019 22:46
Zdrada69 Offline
Moderator

Liczba postów: 1.429
Reputacja: 25
(12-08-2019 22:46)Wiko napisał(a):  Na forum znalazłem takie moduły czy one też zaliczają się do FREMO?

To takie niemieckie mikromoduły na spotkania w skali Z - dość popularne - ludzie spotykają się w niektórych regionach regularnie raz na miesiąc aby na nich pojeździć. Jest dużo dyskusji czy dobre czy złe bo płytkie i niewiele scenerii da się zmieścić. Przygotowane akurat na jeden tor długości 220mm. Mogą być dobrym poligonem doświadczalnym na start - jak coś nie wyjdzie to straty na materiale niewielkie.

Nie słyszałem aby w Polsce ktokolwiek takie moduły miał. Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda w praktyce - tu na forum jest chyba wątek mikromoduły albo gdzieś na fotkach z Altenbeken można obejrzeć.

Wg mojej wiedzy to nie jest FREMO.
13-08-2019 06:59
Wiko Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 13
(13-08-2019 06:59)Zdrada69 napisał(a):  .................Wg mojej wiedzy to nie jest FREMO.

Dziękuję za odpowiedź. Shy Ale mam następne pytanie. W tym dziale był poruszony temat połączeń elektrycznych między modułami, jak dla mnie zbyt powierzchownie. Chciałbym się dowiedzieć, która z wersji ostatecznie obowiązuje? Jakie powinny być długości przewodów ( czy tu też obowiązuje jakaś norma )? Jakie powinny być gniazda i wtyczki przyłączeniowe, średnice otworów, wtyków ( skoro ma być znormalizowane) ?
13-08-2019 19:58
Zdrada69 Offline
Moderator

Liczba postów: 1.429
Reputacja: 25
(13-08-2019 19:58)Wiko napisał(a):  Dziękuję za odpowiedź. Shy Ale mam następne pytanie. W tym dziale był poruszony temat połączeń elektrycznych między modułami, jak dla mnie zbyt powierzchownie. Chciałbym się dowiedzieć, która z wersji ostatecznie obowiązuje? Jakie powinny być długości przewodów ( czy tu też obowiązuje jakaś norma )? Jakie powinny być gniazda i wtyczki przyłączeniowe, średnice otworów, wtyków ( skoro ma być znormalizowane) ?

Na moich modułach główne zasilanie elektryczne łączone jest na tzw. bananki. Odrębnie i poza standardem łączyć się będzie sterowanie rozjazdów i wskaźników (semaforów) do tych konkretnych modułów (z pulpitu). Oświetlenie domków i tym podobne robię jako zasilane bateriami z koszyczków montowanych pod spodem modułu. Szczegółowe zasady elektryczne chyba faktycznie nie są dokładnie spisane.
13-08-2019 20:33
sympatyk Offline
Znany
**

Liczba postów: 74
(13-08-2019 19:58)Wiko napisał(a):  Jakie powinny być długości przewodów ( czy tu też obowiązuje jakaś norma )? Jakie powinny być gniazda i wtyczki przyłączeniowe, średnice otworów, wtyków ( skoro ma być znormalizowane) ?

Myślę, że odpowiedzi do tych konkretnych pytań, może również udzielić Misiek, fachowiec od N-ki.
Jeśli chodzi o przewody..... pewnie będą niewiele krótsze w zetce niż wykorzystywane w N-ce
13-08-2019 20:47
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS