Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Temat drzewek do Zetki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(26-04-2015 14:02)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Trochę bardziej dopracowane drzewo:

Jakiej wysokości jest drzewko?
(26-04-2015 22:18)Rysio napisał(a): [ -> ]Jakiej wysokości jest drzewko?

Wysokość całego drzewka: 7 cm
Wysokość korony: 5 cm
Eksperymentów dalszy ciąg - drzewka owocowe - kwitnące


[Obrazek: IMG_1167.jpg]

Baza - małe gałązki komosy, kwiaty - zmielony na tarce kolorowy pumeks syntetyczny przyklejony na wikol. Pień mieszanina wikolu, farby i pyłu ziemnego. Wysokość ok. 3 cm.
A krzaczki z szyszek olchy na makiecie wyglądają tak:


[Obrazek: IMG_1171.jpg]
Jeszcze o krzewach formowanych z szyszek olchy. Tym razem fotka porównawcza różnych technik:


[Obrazek: IMG_1155.jpg]

Od lewej:

1. Trawka elektrostatyczna 2 mm - nowo opcja
2. Posypka Woodland Scenic Blended Turf T49
3. Drobna posypka Polak 2160
4. Mielona "gruba gąbka" (porosty dla dużych skal)
5. Drobno mielona gąbka (niestety stary zapas - nie podam producenta ani kodu)
6. Drobne wiórki NOCH (ciemnozielone)
7. Drobne wiórki NOCH (jasnozielone)

Myślę, że opcja 1 na drzewko się niezbyt nadaje ale na wydłużonej szyszce może robić za siano suszące się na specjalnych stojakach (kształt szyszki jak pozycja 5) a na takiej zwykłej niskiej jakby zastąpić trawkę zieloną czymś w kolorze słomy to będzie kupka ... słomy jaką często przy gospodarstwie można zobaczyć. Słomę można pozyskać tnąc na króciutkie kawałki pędzel w odpowiednim odcieniu lub sznurek naturalny.
(27-04-2015 18:31)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Jeszcze o krzewach formowanych z szyszek olchy. Tym razem fotka porównawcza różnych technik:

Ja pierdziu wow świetny patent. Muszę sobie trochę nazbierać i do roboty praca
Jest w Polsce jeszcze jeden producent drzewek o prócz MBR i KOBZY.
Czy ktoś ma wiedzę w temacie?
(06-05-2015 20:02)Dudek napisał(a): [ -> ]Jest w Polsce jeszcze jeden producent drzewek o prócz MBR i KOBZY.
Czy ktoś ma wiedzę w temacie?

Ja polecam własne prace domowe. Efekt tego weekendu:


[Obrazek: IMG_1658.jpg] [Obrazek: IMG_1659.jpg] [Obrazek: IMG_1660.jpg] [Obrazek: IMG_1661.jpg]

[Obrazek: IMG_1662.jpg] [Obrazek: IMG_1663.jpg] [Obrazek: IMG_1665.jpg]

Pierwsze eksperymenty z siateczkami Polaka - moim zdaniem takie sobie:

[Obrazek: IMG_1666.jpg] [Obrazek: IMG_1667.jpg]

Ale może wzorem innych mniej udanych produkcji będą krzaki udawać ?
(14-06-2015 22:38)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Ja polecam własne prace domowe. Efekt tego weekendu:

Aż miło oko nacieszyć. Shy Gratulacje za super wykonanie!
(06-05-2015 20:02)Dudek napisał(a): [ -> ]Jest w Polsce jeszcze jeden producent drzewek o prócz MBR i KOBZY.
Czy ktoś ma wiedzę w temacie?

Firma nazywa się FREON
(15-06-2015 15:06)Rysio napisał(a): [ -> ]Firma nazywa się FREON

Iglaki mają całkiem fajne. Nominalnie nie widzę w ofercie drzewek do Zetki ale pewnie zawsze można się dogadać jak mają "technologię" w ręku... Brak też na stronie cennika aby porównać z innymi opcjami.
(15-06-2015 21:37)Zdrada69 napisał(a): [ -> ][quote='Rysio' pid='4442' dateline='1434377168']
Brak też na stronie cennika aby porównać z innymi opcjami.

I to jest najbardziej w k.......e. zły
(16-06-2015 14:51)Rysio napisał(a): [ -> ]I to jest najbardziej w k.......e.

Ostatnio pojawiła się moda na niepodawanie cen na stronach. Klient jak jest zainteresowany,
nawiązuje kontakt mailowo i dostaje cennik.
Polecam krótki filmik na YouTube o produkcji drzewek do skali Z.

Bazując na tej technice zacząłem trochę eksperymentować - a oto pierwsze efekty - raczej by sprawdzić co się da a co nie, jakich użyć materiałów a nie gotowe dopracowane produkty (czyli niezbyt pomalowane, pnie nie były pieszczone). Jako drut użyłem produkt który służy do podwiązywania roślin - w środku jest drut a na zewnątrz coś o nieregularnej teksturze w kolorze "kartonowym" - dale nawet fajny efekt po skręceniu.

Tutaj jako gałęzie posłużyło coś czego czasami używa się do wypełnienia torebek z prezentami żeby ładnie wyglądało (sklepy dekoracyjne). Ponieważ materiał jest niejednolity to korona wyszła zupełnie nie jak szczotka:

[Obrazek: IMG_2101.jpg]

"Świerk" - tutaj jako gałęzie posłużyły pakuły do uszczelniania instalacji wodnych:
[Obrazek: IMG_2102.jpg]

Tutaj też pakuły ale wyszło przy innym przycięciu drzewko bardziej liściaste
[Obrazek: IMG_2104.jpg]

I na koniec w porównaniu z komercyjną "szczotką" chyba NOCH.
[Obrazek: IMG_2103.jpg]

Po tych wstępnych przymiarkach trochę się rozkręciłem - dopieściłem pnie i rozpocząłem produkcję na trochę większą skalę. W trakcie procesu produkcji nie wygląda to pięknie. Pakuły lub to drugie tworzywo trzeba przed naniesieniem gąbek pomalować Ja zrobiłem to farbą w spreyu ( brązowa i czarna - lepiej pracować z brązową - być może niezły efekt dawałaby też ciemnoszara).

[Obrazek: IMG_2106.jpg] [Obrazek: IMG_2108.jpg] [Obrazek: IMG_2109.jpg] [Obrazek: IMG_2107.jpg]

W efekcie mam:

Brzozy:

[Obrazek: IMG_2110.jpg][Obrazek: IMG_2111.jpg][Obrazek: IMG_2112.jpg][Obrazek: IMG_2113.jpg][Obrazek: IMG_2115.jpg]

Świerk

[Obrazek: IMG_2120.jpg]

I jakieś inne liściaste

[Obrazek: IMG_2116.jpg][Obrazek: IMG_2117.jpg][Obrazek: IMG_2118.jpg][Obrazek: IMG_2119.jpg][Obrazek: IMG_2114.jpg]
No już wiem u kogo zamówię drzewka Wink
No to jeszcze jedna brzoza - ta już uschła:

[Obrazek: IMG_2237.jpg]

Podstawowy materiał - drut do podwiązywania roślin Greenmill GR 5012:

[Obrazek: IMG_2121.jpg]
(16-08-2015 22:03)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]No to jeszcze jedna brzoza - ta już uschła:
Podstawowy materiał - drut do podwiązywania roślin Greenmill GR 5012:

Niech żyje pomysłowość i własna inwencja best
(14-08-2015 22:46)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Bazując na tej technice zacząłem trochę eksperymentować - a oto pierwsze efekty

O...rzesz Ty wow dobry jesteś. Kiedy rusza masowa produkcja??
(17-08-2015 11:00)Wektor napisał(a): [ -> ]O...rzesz Ty wow dobry jesteś. Kiedy rusza masowa produkcja??

Liściastych mam na razie pewnie tyle ile potrzebuję... A jeśli chodzi o świerki i jodły (a może też modrzewie) to będą potrzebne na drugi moduł ...
Kiedyś może powstanie "uschnięty las brzozowy" - choć praktycznie najczęściej uschnięty jest - od nadmiaru wody:

[Obrazek: IMG_2294.jpg]
No i pierwsze eksperymenty sosnowe - niestety trochę za bardzo jeszcze widać "skręt pnia" Confused - chyba będzie trzeba raz jeszcze malować Dodgy:


[Obrazek: IMG_2298.jpg] [Obrazek: IMG_2301.jpg]

Po przeliczeniach - średnica pnia 70 cm, wysokość drzewa ok. 20 m, średnica korony ok 10 m.
Bardzo realistycznie wyszły. Jestem pełen uznania dla twojej pracy. Shy
Tylko jedno małe ale. Czy nie zadurza różnica w kolorach dolnej partii
pnia i górnej?
(25-08-2015 08:39)Jago napisał(a): [ -> ]Bardzo realistycznie wyszły. Jestem pełen uznania dla twojej pracy. Shy
Tylko jedno małe ale. Czy nie zadurza różnica w kolorach dolnej partii
pnia i górnej?

Pień jeszcze będę poprawiał - lepsze pokrycie "skrętki" a kolory - to różnie bywa - na pewno warto aby przejście było bardziej delikatne (jak w brzozach przejście od czarno-szarego do białego pnia). Pewnie warto też dolną część pnia na koniec zrobić trochę jakimś jaśniejszym suchym pędzlem.
W realu wygląda to tak:

[Obrazek: sosna_pospolita_1d.jpg] [Obrazek: sosna_zwyczajna_1.jpg]
To co już zrobiłeś, nie powstydziłaby się nawet profesjonalna firma. Wink
Tym razem produkcja masowa ale też eksperymenty z użyciem trawki elektrostatycznej:


[Obrazek: IMG_2330.jpg] [Obrazek: IMG_2331.jpg] [Obrazek: IMG_2332.jpg] [Obrazek: IMG_2333.jpg]
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie