Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Diorama/gablotka/moduł + LEGO
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(09-01-2017 00:34)pado napisał(a): [ -> ]Po świątecznych wyjazdach wreszcie dotarłem do domu. Zabrałem się więc za cd rzeki i powoli leję kolejną warstwę wody w korycie. Więc aby nie marnować czasu, postanowiłem że ożywię troszkę swoją dioramę. Postanowiłem zakupić ludziki i wkleić je na dioramę oraz postawić jedno lub dwa auta na dioramie które będą świecić. Póki co trwają prace nad oświetlenie. Mercedes i BMW z zestawu Marklina mają szansę zabłysnąć Smile oto pierwsze próby z BMW....

Wow wow Wiedziałem, że nie wytrzymasz i zaczniesz ładować jakiś rodzaj elektryki do autek ...
Tak to prawda. To jest silniejsze odemnie Smile
Zresztą jestem ciekaw jak to wyjdzie. Efekty zaprezentuje już niebawem.
(09-01-2017 08:53)pado napisał(a): [ -> ]Tak to prawda. To jest silniejsze odemnie Smile
Zresztą jestem ciekaw jak to wyjdzie. Efekty zaprezentuje już niebawem.

Pytanko w kwestii oświetlania autek. Czy to jest jakiś patent, tajemnica czy możesz na przykład w innym wątku poświęcić czas i pokazać, opisać,
zdradzić kulisy oświetlenia samodzielnie takich drobiazgów? Chętnie bym podpatrzył i samemu nauczył się jak zrobić takie cudeńka na swoją makietę.
Myślę że inni też będą zainteresowani skoro jest na forum taki temat jak samochody w Zetce. Mam nadzieję, że na tym forum nie ma tabu na
przekazywanie wiedzy tak jak na jednym, znanym wszystkim forum. Gdzie zostałem jakiś czas temu potraktowany jak g.... i pozostawiony bez odpowiedzi.
Zniechęcony i zawiedziony zrezygnowałem na jakiś czas. Spodziewałem się profesjonalnego wprowadzenia w świat modelarstwa, ale okazało się że
oprócz kłótni, dogryzania czy wyśmiewania niczego się człowiek nie nauczy. Confused
(09-01-2017 11:03)Rico napisał(a): [ -> ]......Mam nadzieję, że na tym forum nie ma tabu na przekazywanie wiedzy tak jak.....

Poruszyłeś dość istotną kwestię i coś w tym zapewne jest. Jedna grze na naszym forum trzymamy się z dala od wszelkich dywagacji na tematy innych forum.
Nie nasza bajka. Co do kolegi pado? Myślę że chętnie udzieli wszelkiego instruktarzu, znany jest bowiem z otwartości i chęci służenia fachową radom. Shy
Pokażę i opiszę krok po kroku jak to robię. Muszę tylko przełączyć się na inny aparat bo ten w telefonie niestety średnio sobie daje radę :/

Żona wróciła z wyjazdu z dziećmi i przywiozła aparat więc łatwiej będzie.
(09-01-2017 11:53)pado napisał(a): [ -> ]Pokażę i opiszę krok po kroku jak to robię. Muszę tylko przełączyć się na inny aparat bo ten w telefonie niestety średnio sobie daje radę Undecided
Żona wróciła z wyjazdu z dziećmi i przywiozła aparat więc łatwiej będzie.

Super best czekam z niecierpliwością. Mam kilka autek do oświetlenia, które chce postawić na makiecie. Shy
Od siebie póki co mogę dodać tylko że dziś zawitała do mnie ekipa spacerowiczów.

[Obrazek: image.jpg]

Zrobili przystanek przy ognisku. Pan w samochodzie zatrzymał się na poboczu. Nie wiem po co.
Może ma awarię samochodu, albo chce pooglądać pociągi na nieistniejącym moście jeszcze Wink

[Obrazek: image.jpg]
(09-01-2017 22:42)pado napisał(a): [ -> ].......Zrobili przystanek przy ognisku. Pan w samochodzie zatrzymał się na poboczu. Nie wiem po co.
Może ma awarię samochodu, albo chce pooglądać pociągi na nieistniejącym moście jeszcze Wink

Pewnie idzie odcedzić kartofelki Tongue
(09-01-2017 22:42)pado napisał(a): [ -> ]Od siebie póki co mogę dodać tylko że dziś zawitała do mnie ekipa spacerowiczów.....

Mają lato to mogą spacerować Tongue
No ze spacerkiem bedzie ciężko. Niebawem zaczniemy montowanie torów na nasypie.
W tym celu odebrałem dziś kopytka do centrowania toru na krawędzi dioramy Smile

[attachment=1219]
(12-01-2017 11:11)pado napisał(a): [ -> ]No ze spacerkiem bedzie ciężko. Niebawem zaczniemy montowanie torów na nasypie.
W tym celu odebrałem dziś kopytka do centrowania toru na krawędzi dioramy Smile

Widzę że gnasz do przodu jak lokomotywa expresowa. Wcale się nie zdziwię
jak w sobotę zaprezentujesz gotowy moduł Tongue
(12-01-2017 11:25)MisterZ napisał(a): [ -> ]Widzę że gnasz do przodu jak lokomotywa expresowa. Wcale się nie zdziwię
jak w sobotę zaprezentujesz gotowy moduł Tongue

Nie ma takiej szansy... czasu mało ;/

Ale spokojnie. Kleję już konstrukcje pod kolejną mega skrzynkę o tych samych wymiarach.
No i kopytka działają jak należy Wink
[Obrazek: image.jpg]
Podpora mostu. Jedna z 4.
[Obrazek: image.jpg]
Roboty idą dalej do przodu...rasowanie mostu...

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]
Jak wiadomo praca zieleniarska idzie do przodu Wink

[Obrazek: image.jpg]
(12-01-2017 14:14)pado napisał(a): [ -> ]Jak wiadomo praca zieleniarska idzie do przodu Wink

Kurcze masz tempo wow
Jakie tempo. To wielkość tego modułu tak pomaga. Niebawem mam nadzieję że go ukończę jak zdobędę barierki.

W międzyczasie składa się już kolejna "skrzynka" Tongue

Fotki niebawem...
Dotarły barierki trawione. Składamy i malujemy. Niebawem prezentacja finalna.
No to mogę powiedzieć że moduł/diorama nr gotowe Wink

[attachment=1349]
[attachment=1350]
[attachment=1351]
[attachment=1352]

Przystępujemy do prac nad modułem nr 2 Wink
Z racji tej że mam ochotę na kolejną mini dioramkę do mojej oświetlonej gabloty z IKEA...
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80241543/
wpadłem na pomysł aby zrobić kawałek toru szlakowego. No i stwierdziłem żeby nie było tak łyso może uda się wydrukować w 3D semafor i go poskładać w całość łacznie z oświetleniem Wink

Na foto bardzo wstępna faza projektu Wink
[attachment=1347]
(05-04-2017 23:42)pado napisał(a): [ -> ]Z racji tej że mam ochotę na kolejną mini dioramkę do mojej oświetlonej gabloty z IKEA...
Na foto bardzo wstępna faza projektu Wink

Dla mnie bomba best
(29-01-2017 23:34)pado napisał(a): [ -> ]No to mogę powiedzieć że moduł/diorama nr gotowe Wink

Pięknie się prezentują, zwłaszcza w świetle słonecznym. best
Jakiej firmy drzewka zastosowałeś?
(07-04-2017 10:18)Rysio napisał(a): [ -> ]Dla mnie bomba best

Rysio- bomba to bedzie jak to zadziała Wink Na razie marne skutki... ale temat jest rozwojowy i zakładam że szybko osiągnę w tej materii sukces Wink
Na foto semafor w N i w Z. Na Nkowym widać zarys wydrukowanych daszków. Niestety część z nich popękała w podróży do Krakowa.
[attachment=1356]
[attachment=1355]

(07-04-2017 10:33)MisterZ napisał(a): [ -> ]Pięknie się prezentują, zwłaszcza w świetle słonecznym. best
Jakiej firmy drzewka zastosowałeś?

Dziękuje za miłe słowo Wink Drzewka sa od Kolegi z Krakowa - Freona Wink
http://freon-modelarstwo.pl/

Uważam że wyrób jest rewelacyjny.
No brak mi słów wow Polski semaforek w naszej skali i do tego drukowany?
Mistrzu jesteś wielki pokłon
(12-04-2017 16:15)Bubek napisał(a): [ -> ]No brak mi słów wow Polski semaforek w naszej skali i do tego drukowany?
Mistrzu jesteś wielki pokłon

E tam od razu mistrzu. Poprostu realizuję swoje pomysły jakie mi przychodzą do głowy. Semafor niebawem będzie osiągalnu tylko muszę popracować nad jego technologią składania. Chwilowo brak czasu i weny. Semafor Nkowy już świeci czerwonym światłem. Będzie chwila czasu to zrobię lepszą fotkę.
[attachment=1367]

Teraz pracuje nad nowym modułem dioramą. Będzie to kombinacja pod dwie skale. Na razie opracowuje system połączenia szyn od Nki i od Zki. Myślę jeszcze nad drugim rozwiązaniem...jak się uda to zaprezentuje za jakiś czas.

[attachment=1366]
Jakiej wielkości ledy i z czego zrobiłeś luminofory?
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie