Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 14 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najmniejsze koleje świata
Autor Wiadomość
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #21
RE: Najmniejsze koleje świata
(30-04-2020 10:12)Jacenty napisał(a):  Z napędem na pewno będę jeszcze kombinował. Co do druku, to co widzisz to SLA drukowane w eaos.pl. Nie chcę reklamować ale jak dotąd to właśnie ich wydruki najlepiej wypadałby pod względem jakości. I co ważne model jest sztywny a po ostatnich poprawkach gdy szerokość przestrzeni w środku spadła do 4mm a grubość ścianki osiągnęła 0,8mm, to myślę, że model będzie nie do zepsucia Smile

Odnośnie malowania, w ten weekend będę robił próbę. Ciągle nie nabawiłem się aerografu więc w użycie idą spraye. Nie wiem jak to wyjdzie bo do tej pory malowałem tylko na jednolity kolor bez użycia taśm maskujących. W weekend chcę pomalować w żółto granatowy szarym dachem. Zabawa będzie z drzwiami bo te są żółte na całej wysokości. W kwestii kalkomanii, to na pewno numer klasy przedziału, napis "PKP" dla malowań z lat 90 i być może główny numer na czole.


Zapowiada się coraz ciekawiej. Jak nie chcesz żeby odchodziła ci z taśmą farba to koniecznie użyj najpierw podkładu.

Co do kolorów to w Zetce pomalowałbym najpierw całość na żółto, potem zamaskował burty i pomalował szarym dach. Następnie zamaskował to co żółte - w tym także pionową taśmą drzwi - nie wiem jakie wyją szerokie w skali T ale są taśmy o szerokości 1mm.

Masz kalki ?
01-05-2020 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Najmniejsze koleje świata - Zdrada69 - 09-02-2015, 18:27
RE: Najmniejsze koleje świata - pado - 21-08-2018, 17:09
RE: Najmniejsze koleje świata - Zdrada69 - 01-05-2020 21:51



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS