Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 8 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wilcze Moduły
Autor Wiadomość
wilczeecho Offline
Znany
**

Liczba postów: 107
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 4
Post: #1
Wilcze Moduły
Tak jak zapowiadałem powoli w mękach i bólach powstają pierwsze dwa moduły. Niestety ograniczają mnie środki pieniężne i wolny czas więc nie oczekujcie tępa jak u kolegi Zdrada. Dziś wstępnie zostały złożone skrzynki i sklejone ze sobą. Jutro zostaną dodatkowo skręcone wkrętami. Tak to obecnie wygląda:

[Obrazek: DSCF5002.jpg]
30-11-2015 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Advertisement
Junior Offline
Znany
**

Liczba postów: 194
Dołączył: Aug 2013
Reputacja: 1
Post: #2
RE: Wilcze Moduły
Super, podstawę wyjściową już masz. Czyli pierwszy krok zrobiony best
01-12-2015 00:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 352
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 6
Post: #3
RE: Wilcze Moduły
(30-11-2015 17:41)wilczeecho napisał(a):  Tak jak zapowiadałem powoli w mękach i bólach powstają pierwsze dwa moduły........

Widzę, że masz też piękną kolekcję militarną. Rolleyes
01-12-2015 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Egon Offline
Znany
**

Liczba postów: 57
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 1
Post: #4
RE: Wilcze Moduły
(30-11-2015 17:41)wilczeecho napisał(a):  Dziś wstępnie zostały złożone skrzynki i sklejone ze sobą...

Który wariant skrzynek wybrałeś Miśka czy Kaczora?
02-12-2015 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wilczeecho Offline
Znany
**

Liczba postów: 107
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 4
Post: #5
RE: Wilcze Moduły
(02-12-2015 11:16)Egon napisał(a):  Który wariant skrzynek wybrałeś Miśka czy Kaczora?
Profile czołowe po złożeniu mają 300mm, Profile mam od Miśka i mają po 280mm do tego po 10mm sklejki po bokach i mamy 300mm. Na następnych będa już normalne profile 300mm według normy Kaczora Smile
02-12-2015 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kaczor Offline
Moderator
****

Liczba postów: 501
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 12
Post: #6
RE: Wilcze Moduły
Świetnie. Zaczątek zetkowej makiety modułowej. Smile W tej skali można szaleć np. z budownictwem.
02-12-2015 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wilczeecho Offline
Znany
**

Liczba postów: 107
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 4
Post: #7
RE: Wilcze Moduły
(02-12-2015 19:31)Kaczor napisał(a):  W tej skali można szaleć np. z budownictwem.
Akurat na tych modułach mam zamiar zaszaleć z lasem. Koncepcja to fragment leśnego szlaku jednotorowego. Na modułach połacie lasu, sceny wycinek i jedna ze scen która mi się wymarzyła to błotnista wyjeżdżona droga a na niej ciężarówka ze świecącymi światłami no i pojawią się też akcenty militarne Wink Z powodów finasowych i braku potrzebnych umiejętności najprawdopodobniej teren powstanie pierwszy a dopiero potem tory. Dziś dokupiłem płyty górne modułów. Wykorzystam do tego sklejkę o grubości 10mm. Sporo ale mam nadzieję że nie będzie się aż tak odkształcać no i będzie trwalsza. Zamocowana zostanie za pomocą kleju i podpórek z kantówki do których zostanie dodatkowo przykręcona a one do ścian bocznych. Najpierw wykonam to na jednej skrzynce i zobaczymy jak wyjdzie... Oczywiście pochwalę się efektami. Jeszcze słowo odnośnie elektroniki. Całe oświetlenie i rzeczy nie związane bezpośrednio z torami np. Latarnie, będą na osobnym obwodzie z koszyczkiem na baterię pod płytą i przełącznikiem z boku modułu.
02-12-2015 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kaczor Offline
Moderator
****

Liczba postów: 501
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 12
Post: #8
RE: Wilcze Moduły
(02-12-2015 21:31)wilczeecho napisał(a):  teren powstanie pierwszy a dopiero potem tory.
Tylko nie sadź drzew przed pomalowaniem i zatłuczniowaniem torowiska Wink
02-12-2015 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Doktorek Offline
Znany
**

Liczba postów: 352
Dołączył: Jul 2012
Reputacja: 6
Post: #9
RE: Wilcze Moduły
(02-12-2015 22:59)Kaczor napisał(a):  Tylko nie sadź drzew przed pomalowaniem i zatłuczniowaniem torowiska Wink

Święte słowa i podstawowa zasada.
06-12-2015 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jago Offline
Znany
**

Liczba postów: 219
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #10
RE: Wilcze Moduły
(02-12-2015 21:31)wilczeecho napisał(a):  Całe oświetlenie i rzeczy nie związane bezpośrednio z torami np. Latarnie, będą na osobnym obwodzie z koszyczkiem
na baterię pod płytą i przełącznikiem z boku modułu.

To mamy tego samego pomysła ( jak mawia Ferdek z Kiepskich ) Big Grin Kupiłem oświetlenie w omki ( a raczej niedługo OMAK )
Producent wymyślił patent na zasilanie niskonapięciowe. Tylko 3V z okrągłej bateryjki, takiej jak jest w PC-tach na płycie głównej.
( opis lampy http://forum.trybunaly.eu/showthread.php?tid=363

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

To praktycznie pozbawia nas problemu z szukaniem dodatkowych zasilaczy. Jest lampka i specjalny koszyczek na baterię.
Jakiś mikro wyłącznik można zakupić we własnym zakresie. A bateryjka przy ledach wystarcza na bardzo.. bardzo... długo.Rolleyes
06-12-2015 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
Znany
**

Liczba postów: 404
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Post: #11
RE: Wilcze Moduły
Polecałbym jednak koszyczek na standardowe paluszki AA czy AAA.
Po prostu o wiele łatwiej je dostać w byle kiosku czy Biedronce niż pestki CR.

To wszystko z poprawką na prawo Murphyego - bateria wyczerpie się wtedy kiedy nie będzie pod ręką odpowiedniego sklepu, ani zapasu.
Uzupełnienie prawa Murphyego: zapas tez będzie wyczerpany.

http://N.fremo.pl
06-12-2015 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jago Offline
Znany
**

Liczba postów: 219
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 2
Post: #12
RE: Wilcze Moduły
(06-12-2015 13:33)Misiek napisał(a):  Polecałbym jednak koszyczek na standardowe paluszki AA czy AAA.
Po prostu o wiele łatwiej je dostać w byle kiosku czy Biedronce niż pestki CR.

Słowem wyjaśnienia. Opisany prze zemnie przypadek, użycia koszyczka i tego typu baterii do zakupionych prze zemnie lamp.
Jest pomysłem przystosowanym na moje potrzeby. Nie jest w standardowej ofercie producenta. Wink
06-12-2015 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #13
RE: Wilcze Moduły
(30-11-2015 17:41)wilczeecho napisał(a):  Tak jak zapowiadałem powoli w mękach i bólach powstają pierwsze dwa moduły. Niestety ograniczają mnie środki pieniężne i wolny czas więc nie oczekujcie tępa jak u kolegi Zdrada. Dziś wstępnie zostały złożone skrzynki i sklejone ze sobą. Jutro zostaną dodatkowo skręcone wkrętami. Tak to obecnie wygląda:

Gratulacje za decyzje i podjęcie prac best.

Czekamy na dalsze fotki pokazujące rozwój tematu Tan.
23-12-2015 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wilczeecho Offline
Znany
**

Liczba postów: 107
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 4
Post: #14
RE: Wilcze Moduły
Powoli, Powoli do przodu. Stolarka jednej skrzynki jest już praktycznie gotowa. jedyne co zostało to ukrycie wkrętów. Kolejnym krokiem będzie położenie korka i torowiska, Niestety moje umiejętności nie pozwalają mi precyzyjnie przylutować kabli do torowiska więc szukam kogoś kto jest w stanie to zrobić.... ewentualnie będę musiał poćwiczyć i liczyć się z ryzykiem uszkodzenia flexa Smile
[Obrazek: modul.jpg]
28-12-2015 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kaczor Offline
Moderator
****

Liczba postów: 501
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 12
Post: #15
RE: Wilcze Moduły
(28-12-2015 13:12)wilczeecho napisał(a):  Niestety moje umiejętności nie pozwalają mi precyzyjnie przylutować kabli do torowiska

Wkleję swój tekst z innego wątku Wink

Aby uniknąć stopienia podkładów trzeba je rozciąć i rozsunąć. Na te rozsunięte można położyć zamoczoną watę/chusteczkę która odprowadzi ciepło. Szynę oszlifować (zdrapać) aby miejsce lutowania się błyszczało. Miejsce oszlifowane pocynować (najpierw warto posmarować odrobiną topnika). Przewody też przed lutowaniem pocynować. Potem wystarczy tylko dotknięcie lutownicy.
28-12-2015 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
Znany
**

Liczba postów: 404
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Post: #16
RE: Wilcze Moduły
http://www.norma.fremo.pl/viewtopic.php?t=2309&start=5

http://N.fremo.pl
28-12-2015 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wilczeecho Offline
Znany
**

Liczba postów: 107
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 4
Post: #17
RE: Wilcze Moduły
Panowie mam pytanie odnośnie montażu elektryki ponieważ nie znam sie na tym kompletnie :< Zmieniłem trochę koncepcje i na jednym z modułów powstanie nieczynna bocznica. I tu pojawia się problem (możliwe że to głupota ale wole się upewnić) czy mogę dolutować kabelki do wszystkich torów po których ma jechać pociąg czy stworzy to jakieś zwarcie?
13-02-2016 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Misiek Offline
Znany
**

Liczba postów: 404
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Post: #18
RE: Wilcze Moduły
Raczej tak, nie zaszkodzi.
Pokaż schemat torów, to rozrysuje się kabelki.

http://N.fremo.pl
13-02-2016 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wilczeecho Offline
Znany
**

Liczba postów: 107
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 4
Post: #19
RE: Wilcze Moduły
schemat jest bardzo prosty. Wciąż mamy linie prostą idącą przez środek modułu tylko teraz dochodzi zwrotnica z której odchodzi nieczynny tor. jedyna zmiana to to że zamiast jednego flexa mamy kilka prostych i zwrotnice. Smile
13-02-2016 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zdrada69 Offline
Admin Junior
******

Liczba postów: 2.092
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 29
Post: #20
RE: Wilcze Moduły
Zadałbym sobie pytanie czy ta bocznica będzie na 100% nieużywana i zarośnięta - bo jak wpadniesz na pomysł wykorzystania ruchowego (dla pociągu) to może się okazać, że byłoby dobrze aby została elektrycznie odizolowana - tak by pociąg który tam wjedzie mógł na niej pozostać a po podstawowym torze mogły się poruszać inne pociągi.
13-02-2016 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220 | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS