Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Tabor zdatny do "spolszczenia"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
E tam Jacku nie przesadzajmy. U mnie takiej fabryki to nie ma. Sam mam teraz deficyt czasu i niestety nie mam kiedy składać modeli. Łatwiej je zaprojektować w 3D Wink Trudniej pomalować model jak przerobić go w 3D Wink

3mam kciuki za realizacje projektu.
Dla tych którzy gustują w nowoczesnym taborze (i mają zdolności do zrobienia kalek - także całopowierzchniowych):

https://www.maerklin.de/en/products/deta...icle/88585

Cała gama malowań husarzy do wykorzystania - tradycyjne (wersja 1 i wersja 2), T-mobile, Euro 2012 (różne kraje) .... Nist tylko wybierać i przenmalowywać.

Dla malowania "Czarna wdowa" - PKP Intercity (i chyba też były PR ?)

https://www.maerklin.de/en/products/deta...icle/88195
(23-11-2017 09:23)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Dla tych którzy gustują w nowoczesnym taborze (i mają zdolności do zrobienia kalek - także całopowierzchniowych):

https://www.maerklin.de/en/products/deta...icle/88585

Cała gama malowań husarzy do wykorzystania - tradycyjne (wersja 1 i wersja 2), T-mobile, Euro 2012 (różne kraje) .... Nist tylko wybierać i przenmalowywać.

Dla malowania "Czarna wdowa" - PKP Intercity (i chyba też były PR ?)

https://www.maerklin.de/en/products/deta...icle/88195
Ten Taurus, do którego podałeś link to nie jest ta wersja, którą mamy w PL. To poprzednia wersja z jednymi drzwiami. Trochę zabawy aby przerobić i chyba trzeba by dwa modele by uzyskać jeden. Cięcie budy i klejenie.
Poza tym to jednosystemowy Taurus, z pojedyńczymi pantografami.
Kto się Jacku zorientuje Wink
(23-11-2017 11:42)pado napisał(a): [ -> ]Kto się Jacku zorientuje Wink

W ilości drzwi? Ja wiem, że mam problem z kompromisami w modelach, zboczenie po h0, jednak to już lekkie przegięcie. Wink
BTW. znalazłem na Shapeways model w Nce LEW EL2. Takie jak u nas jeżdżą jeszcze w kopalni w Koninie a na pewno było ich więcej w epoce IV i V. Piszę sobie z autorem czy by nie przeskalował do Z. Człowiek coś psioczy bo mówi, że ma problem by znaleźć pasujące w Z "bebechy". Napisałem mu, żeby o to już się nie martwił, że jak przeskaluje to znajdą się tacy co sobie z tym problemem poradzą. No i czekam na odpowiedź...
Trochę prac malarskich przy Bohunie.Na razie pierwszy kolor - żółty i wnętrze - wyrazisty szary

[Obrazek: IMG_4238.jpg] [Obrazek: IMG_4239.jpg] [Obrazek: IMG_4241.jpg]
Wawle czy bochyny są na projektowanych wózkach czy na seryjnych?

I czy już masz paczkę z ryflakiemSmile
(07-12-2017 10:02)pado napisał(a): [ -> ]Wawle czy bochyny są na projektowanych wózkach czy na seryjnych?

I czy już masz paczkę z ryflakiemSmile

Bohun jest przewidziany na wózkach ze Shapeways a ryflak już jest w Polsce ale jeszcze nie u mnie...
Oj to tyle czasu będziemy czekać na recenzję:/ szkoda....
(07-12-2017 18:37)pado napisał(a): [ -> ]Oj to tyle czasu będziemy czekać na recenzję:/ szkoda....

Bohun dostał już "barwy firmowe"

[Obrazek: IMG_4272.jpg]
Marklin produkuje także wagonik który przy pewnych kompromisach (tablice pod oznakowanie oraz kształt podwozia) może jeździć jako PKP (i to chyba ze 3 różne schematy malowań są możliwe). Ja poszedłem na razie w stronę obecnego. Oczywiście tradycyjnie kalki są do dorobienia...

[Obrazek: IMG_4280.jpg] [Obrazek: IMG_4281.jpg]
Ehhh ten rozstaw wozków Wall
(18-12-2017 09:22)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Marklin produkuje także wagonik który przy pewnych kompromisach (tablice pod oznakowanie oraz kształt podwozia) może jeździć jako PKP (i to chyba ze 3 różne schematy malowań są możliwe). Ja poszedłem na razie w stronę obecnego. Oczywiście tradycyjnie kalki są do dorobienia...

Te polskie Shimmsy z tego co wiem bazują na 401z, więc jakby Szymonowi się chciało, to można je zrobić bardzo realistycznie.
(19-12-2017 12:57)Jacenty napisał(a): [ -> ]Te polskie Shimmsy z tego co wiem bazują na 401z, więc jakby Szymonowi się chciało, to można je zrobić bardzo realistycznie.

Jacku a wam się nie chce. Jak pomożecie i podeślecie fotkę i zaznaczycie co zmienić to mogę postarać się przerysować podwozie pod te podwozia. Jeszcze jakby ktoś ten wagon pomierzył i podał wymiary to by było łatwiej.
Nie wiem tylko czy te wagony jeździły na wózkach 1XTa....
A jeśli kogoś interesuje przemalowanka, która będzie w pełni oddawać polski wagon to proponuję [Obrazek: m82382.jpg]
i tu nie będzie oszustwa bo te wagony importowaliśmy od Niemców a potem zaczęliśmy je produkować sami na licencji.
[Obrazek: maxresdefault.jpg]
(18-12-2017 10:02)pado napisał(a): [ -> ]Ehhh ten rozstaw wozków Wall

Ehhh ta konstrukcja sprzęgu i wózka ... to stały problem prawie każdego Marklina.
Może w świĕta będzie chwila czasu aby ten problem rozwiązać. Pomysł już mam. Tylko czy się to uda zrealizować.

Jacku wagony super.
W temacie sprzęgów.... takie coś ładnego widzę na ebay Smile

https://www.ebay.de/itm/Spur-Z-1-220-Rai...SwiIxaMqhb
(19-12-2017 20:45)pado napisał(a): [ -> ]W temacie sprzęgów.... takie coś ładnego widzę na ebay Smile

Piękne - i jaka atrakcyjna cena 72 Euro za zestaw...
No fakt cena może idealna nie jest, ale jakby ją podzielić przez 10 i zmienić literkę E na PLN to by było cudnie.
Jak na razie to plany, ale jest realna opcja na 8 modeli wagonów z rodziny PKP Wink chłodnia mi się nie zmieściła na tory Wink

[attachment=1479]
Paweł swego czasu wrzucał przemalowankę samowyładowczego wagonu Marklina na polskiego Falnsa. Zgłaszałem tam pewne uwagi co do faktu, że jest to typowa przemalowanka. Dziś jednak przeglądając internet trafiłem na film, z którego wynika, że wagony takie jak robi Marklin Fads można u nas spotkać. Proszę o to DB Schenker, pierwszy wagon za lokomotywą. Ujęcie z Dąbrowy Górniczej. Co prawda tylko jeden wagon z całego składu to Fads ale to wskazuje na to, że te wagony mogły/mogą występować w większej ilość w taborze DB Cargo Polska. Mam tam pewien kontakt więc spróbuję uzyskać więcej informacji. O to film https://youtu.be/ebDT7Css8j4?t=4s
(19-12-2017 13:18)Jacenty napisał(a): [ -> ]A jeśli kogoś interesuje prze malowanka, która będzie w pełni pokazywać polski wagon to proponuję
i tu nie będzie oszustwa bo te wagony importowaliśmy od Niemców a potem zaczęliśmy je
produkować sami na licencji.

O tym wagonie myślałem - tym bardziej, że we współczesnych eszelonach bardzo często właśnie te wagony są wykorzystywane.
Aczkolwiek trzeba zauważyć, że nie ma ich zbyt wielu na e-bayu i nie są najczęściej tanie.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Przekierowanie