Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: I Trybunały Modelarstwa Kolejowego 2014
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Wyprzedziłem misterZ z informacją Big Grin

Pierwsze Piotrkowskie Trybunały Modelarstwa Kolejowego 2014

Milo mi poinformować, o powstaniu zalążku cyklicznej imprezy dużego formatu w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli wszystko się uda planowana impreza odbędzie się w czerwcu 2014r jako Międzynarodowe Targi Modelarstwa Kolejowego. Spotkanie będzie nosić nazwę – Pierwsze Trybunały Modelarstwa Kolejowego. Celem będzie, przybliżenie społeczeństwu piękna
i artyzmu sztuki modelarskiej poszczególnych skal, poprzez rozstawienie modułów i makiet H0, TT, N. Mile widziany pokaz : 0, Z oraz wąskotorówki. Sala jest olbrzymia wiec miejsca nie zabraknie. Głównym punktem imprezy mają być producenci prezentujący swoje produkty związane z modelarstwem kolejowym. Swoją obecność deklarują goście z Niemiec oraz Polscy.

Spodziewane są media lokalne oraz ogólnopolskie formatu Polsat oraz TVN. Planowana jest wystawa Piotrkowskiego Muzeum, fotografii prezentujących dworzec kolejowy od momentu powstania Kolej Warszawsko Wiedeńskiej po współczesność. Wystawa Piotrkowskiego Muzeum Kolejowego. Wystawa twórczości malarskiej Jerzego Korczaka-Ziółkowskiego, nawiązująca do kolei oraz (jeśli zdrowie dopisze ) spotkanie w gronie modelarz z tym niegdyś bardzo znanym modelarzem.

Dokładny termin jako oficjalne zaproszenie, będzie podany w styczniu lub lutym 2014r.

Strona logistyczna zapewnia w pobliżu, tani hotel wraz z wyżywieniem. Wygodny dojazd samochodem pod sale oraz możliwość zostawienia pojazdu na tym zamykanym na noc parkingu.

Ze strony przedstawicieli " Z " proszę o jakąś osobę kontaktową, której prześlę wymiary sali celem zaplanowania rozstawienia modułów. Co prawda niby jeszcze trochę czasu, ale upływa szybko. Szczytem dobrej współpracy miedzy skal-owej byłoby porozumienie się co do ilości modułów i zajmowanego miejsca miedzy trzema skalami dlatego, ważne jest wcześniejsze rozplanowanie modułów i informacja dla organizatorów.

Koncepcja organizatorów jest taka, aby utworzyć rozkład warstwowy jak w słodkim torcie:

Moduły H0 od ściany i dalej w kierunku środka - pas dla oglądających.
Następnie TT - pas dla oglądających.,
N moduły - pas dla oglądających itd.

Prawdopodobnie modułów w Zet nie będzie, ponieważ nasi koledzy jeszcze raczkują Wink
Pozostaje możliwość poszerzenia odległości gdyby komu było przyciasno. Jeśli jednak
zostanie potwierdzony przyjazd z Niemiec Zetki, sprawa będzie nieaktualna. Shy
Zetkowej makiety raczej nie będzie bo nie powstał nawet jeden moduł ale impreza wygląda interesująco Big Grin
(31-08-2013 17:57)Kaczor napisał(a): [ -> ]Zetkowej makiety raczej nie będzie bo nie powstał nawet jeden moduł

Dupa blada zły Za bardzo się ociągam z pracami.
Ale na na imprezę i tak przyjadę. Big Grin
Obciach koledzy straszny Blush, musimy się zabrać za prace ręczne. Wink
(01-09-2013 18:50)Rysio napisał(a): [ -> ]Ale na na imprezę i tak przyjadę. Big Grin

Jak najbardziej! Big Grin
Brak modułu nie stanowi problemu w przyjeździe Wink
Zawsze można pojeździć na obcych-innoskalowych modułach Wink
(01-09-2013 19:11)Misiek napisał(a): [ -> ]Zawsze można pojeździć na obcych-innoskalowych modułach Wink

Mam trochę taboru i moduł w powijakach. Jak cholerka pojeździć jak nie ma modułów.Confused
Jeśli Lukas ma jeszcze makietę i przyjedzie będzie po czym smerf-Zetować Wink
No chyba, że przyjadę z modułami H0.
(01-09-2013 19:27)Doktorek napisał(a): [ -> ]Jak cholerka pojeździć jak niema modułów.Confused

Może koledzy z Niemiec pozwolą przewietrzyć tabor? Rolleyes
Impreza może być ciekawa, mam nadzieje na udane spotkanie kolegów modelarzy. Shy
Pytanie za 100 punktów Wink
Ilu się z naszych wybiera się do Piotrkowa?
(15-09-2013 16:47)Junior napisał(a): [ -> ]Pytanie za 100 punktów Wink
Ilu się z naszych wybiera do Piotrkowa?

Z tego co mi pisał na PW misterZ ( zbiera informację o chętnych )
deklarują się prawie wszyscy Zet-kowicze Smile
(15-09-2013 16:47)Junior napisał(a): [ -> ]Pytanie za 100 punktów Wink
Ilu się z naszych wybiera do Piotrkowa?

W deklaracjach, prawie wszyscy. Big Grin
Jak będzie w rzeczywistości? Zweryfikuje czas Wink

Dla ogólnej informacji.
Niedługo pojawi się strona internetowa poświęcona tej imprezie,
zawierająca w swojej treści niezbędne informacje na temat:
- mapka dojazdu,
- noclegi, wyżywienie
- miejsca parkingowe,
- scenariusz imprezy,
- lista firm uczestniczących,
- lista zaproszonych gości specjalnych
i wiele innych istotnych konkretów. Smile
(19-09-2013 12:53)MisterZ napisał(a): [ -> ]Dla ogólnej informacji.
Niedługo pojawi się strona internetowa poświęcona tej imprezie,
zawierająca w swojej treści niezbędne informacje

Gra gitara. Smile Tak powinny być organizowane imprezy.Wink
Oczywiście będę, co już deklarowałem Misterowi na PW Big Grin
Na krzywego r... szukam chętnego z makietom "Z" coby
tabor przewietrzyć w Piotrkowie pozwolił pokłon
Być może tetetkowicze się pojawią (miesiąc wcześniej planowana jest impreza w Sochocinie i/lub w Łapach).

Fajnie by było gdyby zetka była reprezentowana nawet przez niewielką makietę.
(20-09-2013 07:21)Kaczor napisał(a): [ -> ]Fajnie by było gdyby zetka była reprezentowana nawet przez niewielką makietę.

Może Lukas76 dotrwa Wink
Tez się wybieram. Kto chce, będzie mógł przetestować
czy przewietrzyć tabor Smile
(27-09-2013 17:37)Georg napisał(a): [ -> ]Tez się wybieram. Kto chce, będzie mógł przetestować
czy przewietrzyć tabor Smile

To świetnie Big Grin Oprócz wystawki będzie i jazda. Tongue
(30-09-2013 16:43)flopek napisał(a): [ -> ]To świetnie Big Grin Oprócz wystawki będzie i jazda. Tongue

To ja też przytargam tabor. Smile
(10-12-2013 18:50)Paragraf napisał(a): [ -> ]To ja też przytargam tabor. Smile

Super! Im nas więcej tym lepiej Smile
No i co MisterkuZ doczekałeś się w końcu jakiś danych. Dodgy
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie