Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Waloryzacja taboru
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
A nie ma jakiegoś specyfiku do czernienia metalu. Kiedyć ktoś tym szyny malował.
Pierwsza bonanza okalkowana i jakby bardziej PKP

[Obrazek: IMG_4980.jpg]
Niebawem wrzucę swoje próby waloryzacji Bananowców Wink
I jest cały komplet...

[Obrazek: IMG_5242.jpg]
Śliczne. Moje bananowce w wątku o bananowcach.
Jest jakiś szuwaks do barwienia szyn z opcja, że szyna nadal przewodzi prąd.
tylko nie pamiętam jak się to nazywało.
WMmodel coś kiedyś polecał. Musisz jego pytać. W Exito wiem że są płyny do patyny blaszek trawionych. Ocynku to raczej nie ruszy.
To to samo źródło informacji ;-)
może gdzieś na forum N o tym jest
Zamiast dalej kłaść tory niedługa wolną chwilę wykorzystałem na drobna próbę taborową. mam od jakiegoś czasu platformy które mają stać się polskimi Res-ami - kupione tanio na Allegro ale uszkodzone bo będzie im trzeba dodać kłonice. Na początek jednak po oględzinach zwróciłem uwagę na największy problem - płaskie burty - na naszych wagonach są na burtach przetłoczenia. Mała próbka żmudnej roboty - trzeba podoklejać pocięte króciutkie pręciki plastikowe. Robota z małymi elementami i na dodatek trzeba to wielokrotnie będzie powtórzyć ale po zrobieniu kawałka i pryśnięciu podkładem raczej nie mam wątpliwości, że warto to zrobić:

[Obrazek: IMG_5469.jpg]
Niemiecka firma FF FREUDENREICH FEINWERKTECHNIK, która produkuje bardzo ładne ale niestety bardzo drogie modele (wypuścili też kiedyś wagony PKP) ma w sprzedaży także różnego rodzaju części do modeli i modele do samodzielnego montażu - może komuś się przyda. Można kupić m. in. bufory czyli zderzaki, sprzęgi i inne...

https://fr-model.eshop.t-online.de/epage...ies/FindUs
(21-04-2018 22:55)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Niemiecka firma FF FREUDENREICH FEINWERKTECHNIK, która produkuje bardzo ładne ale niestety bardzo drogie modele
(wypuścili też kiedyś wagony PKP) ma w sprzedaży także różnego rodzaju części do modeli i modele do samodzielnego
montażu - może komuś się przyda. Można kupić m. in. bufory czyli zderzaki, sprzęgi i inne...

https://fr-model.eshop.t-online.de/epage...ies/FindUs

Ceny kosmiczne Undecided
Dokończony projekt (kalki) sprzed ponad roku (a może dwóch)...

[Obrazek: IMG_6936.jpg]
To teraz czekam na prawdziwe 111A i 112A Smile
(26-08-2018 13:21)pado napisał(a): [ -> ]To teraz czekam na prawdziwe 111A i 112A Smile

Na razie tylko te ale ... w piękniejszych okolicznościach przyrody:

[Obrazek: IMG_6943.jpg] [Obrazek: IMG_6947.jpg]
Rewelacja. Musisz się nauczyć jeszcze robić fotki z perspektywy żaby. Wtedy będzie super Smile
Na takie coś natrafiłem - fajny pomysł...

[Obrazek: 80_7.jpg]
Tylko i tak tego nikt nie zauważy Smile
Leżały pomalowane od dawna - teraz dostały kalki i ładunek - kolejne węglarki - jedna dość "świeża" a druga jedynie po remoncie drzwi:

[Obrazek: IMG_7002.jpg] [Obrazek: IMG_7003.jpg] [Obrazek: IMG_7004.jpg]
Na poprzedniej stronie pokazany był zestaw przemalowanych talbotów (razem z ich minusami co do rozstawu wózków, uproszczeń i pewnej odmienności konstrukcji w stosunku do tych na PKP). Teraz kiedy przyszły kalki zaczął się czas dalszej polonizacji. Kalki kładzie się fajnie bo każda jest przygotowana jako cała burta i nie trzeba bawić się w kawałki poszczególnych napisów jak na innych wagonach.

Na razie pierwsza trójka:

[Obrazek: IMG_7053.jpg]

I trochę bardziej portretowo - niestety zdjęcia nie łapią idealnej ostrości przy tych zbliżeniach - będę musiał popracować nad tematem ale takie ostatnio mam tempo w pracy że to chwilę zajmie.
[Obrazek: IMG_7055.jpg] [Obrazek: IMG_7056.jpg] [Obrazek: IMG_7057.jpg]
Stadko okalkowanych na PKP talbotów rozrosło się do 7 sztuk

[Obrazek: IMG_7080.jpg]

Każda kalka zrobiona w oparciu o realne fotki i w trochę innym schemacie oznakowania:

[Obrazek: IMG_7083.jpg] [Obrazek: IMG_7084.jpg] [Obrazek: IMG_7085.jpg] [Obrazek: IMG_7081.jpg]
Chyba powinieneś dostać tytuł Najlepszego Zetkowego Hodowcy Taboru best kibic
Dla podtrzymania reputacji - 4 wagon pasażerski 4-osiowy - tym razem barowy... W sumie to całkiem niezły składzik już byłby 2x2 klasa, 1x1 klasa, bar i 1-2 bonanzy ...


[Obrazek: IMG_7208.jpg]
Druga owocarka. Inaczej zrobione wentylatory.

[Obrazek: IMG-7393.jpg] [Obrazek: IMG-7417.jpg] [Obrazek: IMG-7419.jpg]
(10-10-2018 15:41)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Dla podtrzymania reputacji - 4 wagon pasażerski 4-osiowy - tym razem barowy...
W sumie to całkiem niezły składzik już byłby 2x2 klasa, 1x1 klasa, bar i 1-2 bonanzy ...

Wagony są tak świetnie wykonane, że gdyby nie fakt bytności na forum Zetkowym,
można mieć problemy z rozpoznaniem skali. luz
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie