Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Ryflak w Zetce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
(19-01-2018 15:52)pado napisał(a): [ -> ]A na jakim podwoziu?

Nie wiem... Narazie patrze na plany i zastanawiam sie jak zrobic model przodu nadwozia... dosc duzo "krzywych"... Ogolnie rzecz biorac gdy robie swoje modele (np. PRR L1 lub H8) to zazwyczaj najpierw robie bude, a pozniej wycinam wnetrze tak aby pasowalo na mechanizm. Wtedy tez ewentualnie "rozciagam lub skracam" bude tak aby pasowala.

W kazdej skali musze robic inne modyfikacje... A na EU-07 tak patrze bo mam model piko w domu, no i plany wiec mam z czego mierzyc... Jedyne czego nie wiem jak na razie to a) ktorego programu uzyc b) jak rozwiazac problem krzywizn dachu... i przodu no i c) jaki model uzyc jako dawce mechanizmu.
(19-01-2018 16:08)DrCode napisał(a): [ -> ]
(19-01-2018 15:52)pado napisał(a): [ -> ]A na jakim podwoziu?

Nie wiem... Narazie patrze na plany i zastanawiam sie jak zrobic model przodu nadwozia... dosc duzo "krzywych"... Ogolnie rzecz biorac gdy robie swoje modele (np. PRR L1 lub H8) to zazwyczaj najpierw robie bude, a pozniej wycinam wnetrze tak aby pasowalo na mechanizm. Wtedy tez ewentualnie "rozciagam lub skracam" bude tak aby pasowala.

W kazdej skali musze robic inne modyfikacje... A na EU-07 tak patrze bo mam model piko w domu, no i plany wiec mam z czego mierzyc... Jedyne czego nie wiem jak na razie to a) ktorego programu uzyc b) jak rozwiazac problem krzywizn dachu... i przodu no i c) jaki model uzyc jako dawce mechanizmu.

Polecam BR143. W skali N pasuje do 7. Nie wiem jak ta Zkowa.... tylko na start polecam jednak dobrać podwozie potem modelować. Jak zrobisz model za długi/krótki to będzie lipa.

Ps. Zrób osobny wątek na ten model.
Wpadłem na jeszcze lepszy pomysł zrobienia tych rur odlotowych pary - tak by był kształt lekko rozszerzający się ku dołowi. To końcówka ... wykałaczki.
No muszę powiedzieć - szacun dla Konrada za poprawki. Moim zdaniem teraz model siedzi super na kołach a detale pod podwoziem też robią swoje. Wkładki z siedzeniami też są fajne - choć by w pełni je docenić trzeba wagon oświetlić (ja się za to nie biorę).


[Obrazek: IMG_4651.jpg] [Obrazek: IMG_4652.jpg] [Obrazek: IMG_4653.jpg]
No to jeszcze pawle test na torach łukowych min 195 mm Smile
(19-01-2018 23:54)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]No muszę powiedzieć - szacun dla Konrada za poprawki. Moim zdaniem teraz model siedzi super na kołach a detale pod podwoziem też robią swoje. Wkładki z siedzeniami też są fajne - choć by w pełni je docenić trzeba wagon oświetlić (ja się za to nie biorę).

Czy moge uzyc zdjecia twojego skonczonego modelu na mojej witrinie shapeways?
Szymon - testy z jazdy będą jak ... odgarnę biurko żeby było gdzie tory testowe postawić.

Konrad - oczywiście fotek możesz użyć - niestety nie są jeszcze najlepsze.
Konrad możesz z ciekawości zamodelować szyby do tych ryflaków z tego materiału co Ci swego czasu pokazywałem ?? Jestem ciekaw czy to jest realne i jakby to wyglądało Wink
Z tego co widzę to w sumie sa tu tylko dwa rodzaje szyb.. no ewentualnie 3 bo jeszcze drzwi na czołach Wink
(20-01-2018 21:54)pado napisał(a): [ -> ]Konrad możesz z ciekawości zamodelować szyby do tych ryflaków z tego materiału co Ci swego czasu pokazywałem ?? Jestem ciekaw czy to jest realne i jakby to wyglądało Wink
Z tego co widzę to w sumie sa tu tylko dwa rodzaje szyb.. no ewentualnie 3 bo jeszcze drzwi na czołach Wink

Hmm... Odpowiedz jest... i tak i nie :-) Zaprojektowac moge... Nie bylo by to trudne... Nie wiem tylko jak to sie pomiesci z wkladkami siedzieniowymi...
Ryflak przeszedł pomyślnie testy na łukach 220 i 195 mm a także w jeździe przez rozjazdy.
(21-01-2018 21:58)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Ryflak przeszedł pomyślnie testy na łukach 220 i 195 mm a także w jeździe przez rozjazdy.

best

kibic

Tan
O yeh Smile to przy najbliższej okazji biere jednego. Konrad wrzuć tyllko linka do finalnej wersji Smile
(22-01-2018 18:40)pado napisał(a): [ -> ]O yeh Smile to przy najbliższej okazji biere jednego. Konrad wrzuć tyllko linka do finalnej wersji Smile

Z siedzeniami: https://www.shapeways.com/product/AQG97D...-inventory

Bez siedzen: https://www.shapeways.com/product/3VYCXC...-inventory
Pierwsze kalki jakie zrobiłem. Dwójki i nazwa stacji macierzystej trochę zbyt duże... Jakość wydruku - czytelność moim zdaniem bardzo dobra. Sama kalka trochę zbyt gruba no ale na to wpływu nie mam.

[Obrazek: IMG_4923.jpg] [Obrazek: IMG_4933.jpg]
Ladne, a kalki beda dostepne dla N?
Ja także gratuluje i czekam na wersje dopasowane Wink
(24-02-2018 16:02)DrCode napisał(a): [ -> ]Ladne, a kalki beda dostepne dla N?

To nie będzie problem - może nawet w części te są lepsze dla N-ki. Konrad - najlepiej daj wymiary obrysu poszczególnych elementów i da się to zrobić. Moim zdaniem najlepiej robić pod wymiar modelu.
A ktore wymiary potrzebujesz?
(25-02-2018 00:36)DrCode napisał(a): [ -> ]A ktore wymiary potrzebujesz?

Najlepiej - jakie powinny być wymiary prostokąta w który ma wpisać się numer inwentarzowy oraz oznaczenie klasy "2" oraz wysokość paska z przydziałem do stacji macierzystej - tu długości mogą być różne ze względu na długość samej nazwy stacji. Ja nie mam dostępu do wielkości oryginalnych więc nie przeliczyłem ich do skali tylko staram się dopasować do modelu i jego wymiarów (no bo w sumie na modelu ta kalka będzie leżeć). Przy pierwszym podejściu Zetkowym nie wyszło mi to jeszcze dobrze - ale zyskuję doświadczenie i będę poprawiał..
Fabryka ryflaków: jeden mój, dwa dla kolegi Z-Polen i trzy jeszcze rozbebeszone - dla Kaczora na Ciechanów (w tym będzie jeden 1 klasa)

[Obrazek: IMG_4949.jpg]
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie