Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Projekt 368
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
(23-02-2017 23:27)Junior napisał(a): [ -> ]Czy to szare to jakaś posypka czy trawka?

Szare to posypka NOCH - barwione drobne wiórki drewniane.
Auhagen też robi dobre podłoże pod lasy iglaste. Można też takie coś zrobić samemu w starym młynku od kawy i z zebranymi suchymi chwastami przy drogach. Po zmieleniu wystarczy przesiać na kilka frakcji i gotowe.
(02-03-2017 09:14)pado napisał(a): [ -> ]Auhagen też robi dobre podłoże pod lasy iglaste. Można też takie coś zrobić samemu w starym młynku od kawy i z zebranymi suchymi chwastami przy drogach. Po zmieleniu wystarczy przesiać na kilka frakcji i gotowe.

No to na to podłoże pójdątakże paprocie - ostatnio dostałem jako gratis od MBZ z innymi modelami:


[Obrazek: IMG_1527.jpg] [Obrazek: IMG_1529.jpg]
Nie myślałem, że modeluję coś co tak szybko znika z krajobrazu. Opisany wcześniej jest moduł Kłosowice. Dzisiaj nie ma już tej wiaty dla podróżnych ...

[Obrazek: IMG_1659.jpg]
(03-04-2017 07:25)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Nie myślałem, że modeluję coś co tak szybko znika z krajobrazu. Opisany wcześniej jest moduł Kłosowice. Dzisiaj nie ma już tej wiaty dla podróżnych ...

Najważniejsze, że zdążyłeś zanim zaorali wszystko. Smutne, ale prawdziwe.
Wiele obiektów kolejowych niknie bezpowrotnie. Sad
Kolejny kroczek do przodu to waga wozowa na skrzynkę Nojewo 3. Ten obiekt też nie istnieje, nawet nie wiem jak wyglądał - jedyny ślad to zaznaczenie na planie stacji z przełomu lat 40-tych i 50tych. Będzie więc chyba taki - jak nie dostanę innych wieści. Pomost - dzięki koledze Pado.

[Obrazek: IMG_1897.jpg]
(15-04-2017 18:41)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Kolejny kroczek do przodu to waga wozowa na skrzynkę Nojewo 3. Ten obiekt też nie istnieje,
nawet nie wiem jak wyglądał - jedyny ślad to zaznaczenie na planie stacji z przełomu lat 40-tych
i 50tych. Będzie więc chyba taki - jak nie dostanę innych wieści. Pomost - dzięki koledze Pado.

Z kartonu ?
Debox waga samochodowa to sklejka 0,4mm cięta laserem. Budynek to chyba blaszka trawiona.
Podziałałem jeszcze trochę na skrzynce "Kłosowice" - nogi + szyny stabilizujące nogi. Ponieważ sama skrzynka może też stać sobie na stole ma także podklejone filcowe elementy by nie rysować blatu. Nogi zabezpieczone są dodatkowo przed wysunięciem się w momencie przenoszenia modułu:

[Obrazek: IMG_1940.jpg] [Obrazek: IMG_1941.jpg] [Obrazek: IMG_1942.jpg]
Solidne nogi Smile
Model mostu do druku prawie gotowy...

[Obrazek: most1.jpg]
Kaczor... ale wyczesałeś piekny model Smile Jestem ciekaw jak to sie wydrukuje Wink
No całość może być wielce zacna. Jak wydruk pójdzie dobrze to zmierzamy do tego motywu:
[Obrazek: IMG_0258.jpg] [Obrazek: most3.jpg]

Szymon - do Ciebie tez się zwrócę po prośbie pokłon - chodniki z drewna i barierki będą do dorobienia Tongue
wal jak w dym....drinks
Dodałem trochę życia na module Kłosowice:


[Obrazek: IMG_2220.jpg] [Obrazek: IMG_2223.jpg] [Obrazek: IMG_2224.jpg] [Obrazek: IMG_2226.jpg]
Na module Nojewo 1 jest już pełna zieleń niska:

[Obrazek: IMG_2236.jpg]

Gotowe jest też jedno "pole" pod sadzenie sosen

[Obrazek: IMG_2239.jpg]
Idziesz jak burza Smile Ja zgubiłem gdzieś swoją wenę....
(15-05-2017 20:10)pado napisał(a): [ -> ]Idziesz jak burza Smile Ja zgubiłem gdzieś swoją wenę....

Raczej powoli ale w miarę systematycznie. Szykuję rożne elementy na ten moduł. Semafor Marklina został przemalowany z niemieckiego zielonego na polski szary (jak mawia mój kolega "błękit energetyczny")

[attachment=1378]

[attachment=1377]
No i tarcza manewrowa. Tutaj więcej działań bo trzeba było "amputować" jedną lampę.

[Obrazek: IMG_2260.jpg] [Obrazek: IMG_2261.jpg] [Obrazek: IMG_2242.jpg] [Obrazek: IMG_2244.jpg]
Do lasu sosnowego (Sosny by Freon) na skraju dojdzie trochę brzózek z komosy - moja produkcja własna:


[Obrazek: IMG_2271.jpg] [Obrazek: IMG_2273.jpg] [Obrazek: IMG_2270.jpg]
(10-05-2017 23:32)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Gotowe jest też jedno "pole" pod sadzenie sosen

W pierwsze chwili myślałem, że byli tu ludzie J. Szyszki Tongue
(15-05-2017 22:52)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]....Raczej powoli ale w miarę systematycznie. Szykuję rożne elementy na ten moduł. Semafor Marklina
został przemalowany z nienmieckiego zielonego na polski szary (jak mawia mój kolega "błękit energetyczny")
.....No i tarcza manewrowa. Tutaj więcej działań bo trzeba było "amputować" jedną lampę......

Fajnie wyszła renowacja Smile To raczej jakaś starsza produkcja Marklina ?
(20-05-2017 12:15)Wektor napisał(a): [ -> ]Fajnie wyszła renowacja Smile To raczej jakaś starsza produkcja Marklina ?

Niekoniecznie - nie wiem od kiedy model jest dostępny (więc nie musi być pierwszej młodości) ale jest on w obecnej ofercie (przynajmniej sklepowej). Zresztą oba - i semafor Marklina i tarcza kupowane ze 2 miesiące temu.
Semafory i tarcze muszą być czymś napędzane... Powstał więc pomysł by spróbować zrobić pędnie. Trochę są przeskalowane ale prezentuje to się tak w trakcie pracy:

[Obrazek: IMG_2278.jpg] [Obrazek: IMG_2279.jpg]

Co sądzicie ? Jak zbyt duże i rażące to ich usunięcie nie będzie stanowić dużego problemu. Mnie wydają się "do przyjęcia".
Kaczor skończył projekt mostu w Chrzypsku (DZIĘKUJĘ :pokSmile:

https://www.bazakolejowa.pl/foto/1016/14...-21168.jpg

wydrukowany w Shapeways tak wygląda po pryśnięciu podkładem:


[Obrazek: IMG_2281.jpg] [Obrazek: IMG_2282.jpg] [Obrazek: IMG_2283.jpg]
Posadzony pierwszy kawałek lasu. Sosny oraz małe brzozy są od Freona. Wysokie brzozy i świerki w gęstwinie robiłem sam. Jedna się niestety złamała ....

[Obrazek: IMG_2387.jpg] [Obrazek: IMG_2389.jpg] [Obrazek: IMG_2397.jpg] [Obrazek: IMG_2399.jpg]
(26-05-2017 06:22)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Kaczor skończył projekt mostu w Chrzypsku (DZIĘKUJĘ :pokSmile:
wydrukowany w Shapeways tak wygląda po pryśnięciu podkładem:

Powiem krótko, zaje....wow best
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Przekierowanie