Modelarstwo kolejowe wielkości Z -1:220

Pełna wersja: Projekt 368
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
(28-05-2017 22:49)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Posadzony pierwszy kawałek lasu. Sosny oraz małe brzozy są od Freona. Wysokie brzozy i świerki w gęstwinie robiłem sam. Jedna się niestety złamała ....

Co to jest gąbka, posypka czy inne ustrojstwo? Rolleyes
Jakiej firmy?
(29-05-2017 19:14)Debox napisał(a): [ -> ]Co to jest gąbka, posypka czy inne ustrojstwo? Rolleyes
Jakiej firmy?

Nie do końca wiem o co pytasz - bo użyte jest kilka materiałów... liście na drzewach ? Krzaki ? Ściółka ?

(29-05-2017 19:11)Wektor napisał(a): [ -> ]Powiem krótko, zaje....wow best

Jeszcze przęsła ceglane są mu potrzebne a i na tym będzie trochę pracy. Barierki, pomosty drewniane
do chodzenia, przybrudzenie. Ale zgadza się - robota Kaczora jest super !
No Pawle elegancko ten moduł się prezentuje Wink
(01-06-2017 21:17)pado napisał(a): [ -> ]No Pawle elegancko ten moduł się prezentuje Wink

Doszedł semafor i tarcza ostrzegawcza
[Obrazek: IMG_2391.jpg] [Obrazek: IMG_2394.jpg] [Obrazek: IMG_2395.jpg]

Niestety jakieś problemy mam z elektryką semafora ...
Trochę zabawy z mostem w Nojewie ruszam... Po bokach idą drewniane chodniki osadzone na wydłużanych podkładach, co widać na fotkach z mostu:

[Obrazek: most2.jpg] [Obrazek: IMG_0877.jpg]

Mam nadzieję, że Szymek wypali mi bazując na swoim projekcie chodniki drewniane - tyle że ja będę potrzebował dłuższych..

[Obrazek: IMG_2465.jpg]

Aby to zrobić całościowo czeka mnie dość benedyktyńska praca ułożenia belek drewnianych (cieniutka listewka zabarwiona najpierw rdzawym a potem czarnym washem:

[Obrazek: IMG_2469.jpg] [Obrazek: IMG_2470.jpg]

Mam nadzieję, że efekt będzie wart swojej pracy.
Prace nad mostem idą do przodu:

[Obrazek: IMG_2472.jpg] [Obrazek: IMG_2473.jpg]
Zapomniałem że to takie maleństwo Wink

PS. Miło było cię w końcu poznać na Trybunałach drinks
Most jest przepiękny best
Piękny będzie jak zostanie całkiem skończony. Do tego jeszcze sporo pracy - straszna dłubanina to jest. praca jeszcze nad tym przęsłem stalowym i jeszcze przęsła ceglane .... Ale mam nadzieję, że wyjdzie faktycznie "na wypasie".
(05-06-2017 21:59)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Piękny będzie jak zostanie całkiem skończony. Do tego jeszcze sporo pracy - straszna dłubanina to jest. praca jeszcze nad tym przęsłem stalowym i jeszcze przęsła ceglane .... Ale mam nadzieję, że wyjdzie faktycznie "na wypasie".

Obserwując Twoje poprzednie prace, wiem że będzie ful wypas kibic
No Panie!!!
Byłem na tym Forum parę lat temu ostatnio. Każdy pytał co to, jak to, po co to...
A teraz wchodzę i oczom nie wierzę! Pełna profeska! Aż wstyd tu swoje wypociny teraz wrzucać... Blush
(16-06-2017 20:58)KAMAPI napisał(a): [ -> ]No Panie!!!
Byłem na tym Forum parę lat temu ostatnio. Każdy pytał co to, jak to, po co to...
A teraz wchodzę i oczom nie wierzę! Pełna profeska! Aż wstyd tu swoje wypociny teraz wrzucać... Blush

No coś tam się powoli rusza - choć w niewielkiej skali - ale czasem koledzy w czymś pomogą więc i efekty się pojawiły. Szkoda, że relatywnie niewielu nas a jeszcze w mniejszej skali ktoś coś pokazuje... U mnie tez niezbyt ostatnio dobrze z czasem na modelowanie. Trochę posunął się do przodu most - po jednej stronie jest skończona barierka. No ale jeszcze druga strona:

[attachment=1395]
Cytując Ciebie " Mam nadzieję, że efekt będzie wart swojej pracy."
Twoja nadzieja się spełniła. Efekt jest zarąbisty i wart każdej pracy best
(01-06-2017 21:53)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]....Aby to zrobić całościowo czeka mnie dość benedyktyńska praca ułożenia belek drewnianych
(cieniutka listewka zabarwiona najpierw rdzawym a potem czarnym washem:

Jak bardzo cienkie listewki?
(17-06-2017 12:56)Wektor napisał(a): [ -> ]Jak bardzo cienkie listewki?

Dołączam się do pytania Shy
(17-06-2017 12:56)Wektor napisał(a): [ -> ]Jak bardzo cienkie listewki?

Listewki z których zrobione są poprzeczne belki leżące na moście są w wymiarze 2mm x 1mm

Pionowe "deski" na których oparta jest poręcz to profil plastikowy o wymiarze 1mm x 0,3mm
Szalony Smile
Walter z USA zaprojektował ceglaną część mostu - ponoć wrysowanych jest grubo powyżej 30 tys cegieł. Na wizualizacji wygląda tak:

[Obrazek: walt.png]

Sama część na której ma być oparte przęsło stalowe wymagała przeróbki tak by pasować do tego co zaprojektował Kaczor "na wysokość". Po przeróbce - przygotowane do pierwszego malowania:

[Obrazek: IMG_2534.jpg] [Obrazek: IMG_2535.jpg]
Cudne! PS. Co to za farba o kolorze betonu? Smile
(16-07-2017 20:25)Kaczor napisał(a): [ -> ]Cudne! PS. Co to za farba o kolorze betonu? Smile

Cudne to będzie jak poskłada się wszystko razem.
To betonowe to taka gęsta farba do modelowania terenu - kupiłem kiedyś cały zestaw - wydaje mi się że jest to Woodland Scenic ale nie mam 100% pewności. Zamierzam ją zresztą wykorzystać przy wykonaniu betonowego bloku na części ceglanej most - bo przęsło stalowe jest oparte właśnie na czymś takim.

Tymczasem Szymon wypalił mi w cieniutkiej sklejce drewniane chodniki, które zostały zamontowane na części stalowej mostu. Samo przęsło dostało też trochę patyny i praktycznie gotowe jest do zamontowania.

[Obrazek: IMG_2570.jpg]
No to się zabrałem za część ceglaną mostu w Chrzypsku. Jeszcze jej trochę brakuje ale już "czuję klimat". Oczywiście praca nad patynką jeszcze potrwa i będzie też trzeba dodać górne betonowe chodniki wraz z barierkami.
Blok betonowy pomalowany farba o którą pytał Kaczor. Sama technologia zrobienia tego bloku też nowatorska jak dla mnie. Powierzchnie potraktowane zostały cienką warstwą samopoziomującej szpachlówki Gunze a następnie jak już trochę to podeschło zostało "odbite" pilnikiem do paznokci kupionym w Rossmanie (ma fakturę jak papier ścierny) - dzięki temu powierzchnia jest trochę jakby porowata. No i na to farba.

[Obrazek: IMG_2575.jpg] [Obrazek: IMG_2577.jpg] [Obrazek: IMG_2579.jpg]

Wydaje mi się, że środkowe zdjęcie pokazuje najlepiej jak to wygląda "gołym okiem"
(17-07-2017 06:54)Zdrada69 napisał(a): [ -> ]Wydaje mi się, że środkowe zdjęcie pokazuje najlepiej jak to wygląda "gołym okiem"

Robi wrażenie! Piękna robota Smile
Dokończony wiadukt typowy dla dróg polnych z linii 368. Dodane barierki z kartonu Archistories:

[Obrazek: IMG_2995.jpg]
No to przęsło zachodnie ceglane dla mostu w Chrzypsku gotowe:


[Obrazek: IMG_2978.jpg] [Obrazek: IMG_2979.jpg] [Obrazek: IMG_2980.jpg]

[Obrazek: IMG_2981.jpg] [Obrazek: IMG_2985.jpg] [Obrazek: IMG_2986.jpg]
Rozwaliłeś mnie kompletnie wow wielki szacun pokłon
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Przekierowanie